Nepovedený domácí zápas s Karlovými Vary

Sokolové v 15. kole Livesport Superligy svého soupeře přestříleli, ale v koncovce to bylo jedno velké trápení. A když se k tomu navíc přidaly vydařené protiútoky Karlovarských, zrodila se vysoká a zasloužená porážka 2:9. Vinohradští stále čekají na výhru, příští týden vyzvou doma Black Angels a venku Butchis. Směrem k účasti v play off se bude jednat o velmi důležité zápasy.

Vinohradským zlomila v domácím střetnutí s Karlovými Vary vaz produktivita. První gól vsítili domácí až ve 32. minutě. Po individuální akci a výběhu zpoza mantinelu se prosadil Ondřej Plíhal. Jenže to už hosté vedli 4:1. A navíc se jim v úvodu třetí části dařilo na výbornou trestat chyby domácích. Rychlý brejk zužitkoval v gól ve 42. minutě Lukáš Macháček. O chvíli později dlouhou přihrávku Matěje Korbela tečoval do sítě Michal Klápa. Ve 46. minutě zakončil samostatný únik brankou Daniel Péc a o pár vteřin poté zvýšil na 8:1 Tomáš Smolka.

S propastným rozdílem už sokolové nic nezmohli. Pověstný impulz týmu nedodala ani změna na pozici brankáře, která přišla po osmé inkasované brance. V 53. minutě pouze zkorigoval skóre Tomáš Gärtner, který se štěstím usměrnil míček po nahození svého bratra Daniela za brankovou čáru. Poslední slovo ovšem stejně měli hosté. Nezkonsolidovanou vinohradskou obranu ještě potrestal svou třetí trefou Daniel Péc. Vinohrady prohrály 2:9 a v tabulce spadly na devátou příčku. Na jedenácté Black Angels mají čtyřbodový náskok.

„Špatný výsledek a špatná hra. Co byly klíčové faktory? Za čtyřicet minut jsme vystřelili skoro dvacetkrát na branku soupeře a dali jen jeden gól. Pak jsme 15 minut hráli bez brankáře a opět dali jen jednu branku. To, že jsme tolikrát inkasovali, už pak byla pouze zoufalost a zbrklost,“ zhodnotil nepovedené utkání trenér Miroslav Purkrábek. Budou se tedy sokolové teď zaměřovat hlavně na zlepšení produktivity? „My se o to snažíme dlouhodobě. Částečně se nám to daří a částečně ne. Doufáme, že příští víkend to bude lepší,“ dodal Purkrábek.

V pátek večer přivítají sokolové doma Black Angels a v neděli se pak utkají s Butchis na jejich půdě. Vzhledem k udržení příček zaručujících postup do play off půjde o velmi důležité dvojutkání.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FB Hurrican Karlovy Vary (2:9 (0:1, 1:3, 1:5)

Branky a nahrávky: 32. Plíhal (D. Gärtner), 53. T. Gärtner (D. Gärtner) – 6. Lebeda (Kún), 22. Švarc (Hozman), 27. Hozman (Rosa), 30. Péc (L. Macháček), 42. L. Macháček (Hozman), 43. M. Klápa (Korbel), 46. Péc, 47. T. Smolka (Zahraj), 59. Péc (Rosa). Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 115.

Sestava SKV: Křepelka (47. Futschik) - Čuda, Jiří Procházka, Araks, Jan Procházka (C), Trojáček, Krupička - Keller, Z. Stuchlík, T. Gärtner - Pergler, D. Gärtner, Plíhal - Urbánek, Pužman, Hájek - Horák, Pinkas. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.