Nepovedený úvod zapříčinil porážku, v pátek mají Ladies šanci na nápravu

Páté utkání 2. kola play down ovládly hráčky Židenic, které na domácí půdě zvítězily 4:2. V sérii se tak ujaly vedení 3:2 na zápasy. Šestý duel se uskuteční v pátek od 19 hodin v Rieger aréně.

První třetina se hráčkám SKV nevydařila. V šesté minutě Indrová našla přihrávkou zpoza branky volnou Petru Grufíkovou, která poslala domácí celek do vedení. O šest minut později měly Židenice už dvougólový náskok. Vývodová prokázala důraz před brankou a jednou rukou dostala míček do sítě.

Brňanky pak po faulu Kalistové dostaly šanci hrát početní výhodu. Po 55 vteřinách přišlo její využití. Indrová opět v roli nahrávačky skvěle našla Drápalovou a bylo to už 3:0. Těžká situace pro hosty. Z té se však tým Boleslava Kytky přesto dokázal vyhrabat. Jen pár vteřin po třetí inkasované brance snížila Žižková.

Vinohradům se konečně začalo trochu více dařit v útoku a vzápětí přišla kontaktní branka. Rychlý protiútok proměnila v druhou trefu SKV Vejvodová. Do poslední části se tak šlo za stavu 3:2 pro domácí a vinohradské florbalistky stále měly naději něco s výsledkem udělat.

Jenže jejich snaha přišla vniveč. Naopak Židenice ještě svůj triumf potvrdily gólem v 58. minutě. Páté střetnutí série celek z Brna vyhrál 4:2 a v sérii vede 3:2 na zápasy. V pátek se bude hrát šestý duel od 19 hodin ve vinohradské sokolovně. Přijďte Ladies v těžkém boji o udržení podpořit přímo do hlediště.

K1 Florbal Židenice - TJ SKV 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Grufíková (Indrová), 12. Vývodová, 22. Drápalová (Indrová), 58. A. Grufíková (Machů) – 23. Žižková (Bursová), 30. Vejvodová (Lingová). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 84.

Sestava SKV: Kuchyňková - Honzová, Trunečková, Šádková, Sladkovská, Jiříčková, Skalická - Lingová (C), Vejvodová, Tvrzníková - Kutnarová, Bartošová, Kalistová - Dobisíková, Žižková, Bursová - Kylarová, Šidlochová. Trenér: Boleslav Kytka.