Nepovedený výkon na půdě Bohemians vedl k vysoké prohře

Duel 23. kola Livesport Superligy na hřišti Bohemians se sokolům nevydařil. Po nadějné první třetině dostali svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka ve zbytku zápasu deset branek a bohužel žádnou nevstřelili. Tři kola před koncem zůstávají na desáté příčce nejvyšší soutěže, která zajišťuje postup do předkola play off. Ve zbývajících utkáních ale budou muset zabrat.

V první třetině diváci moc vzruchu na Jižním Městě neviděli. Pak Vinohradským nevyšel úvod druhé dvacetiminutovky. Na konci 24. minuty přesně zacílil Jaroslav Petrák a o pár vteřin později se trefil jeho bratr Karel. Domácí do konce druhého dějství přidali další tři branky a nasměrovali zápas k pohodlné výhře.

Sokolům ke skórování nepomohly ani tři přesilové hry. Naopak zelenobílí dvě přesilovky využili a nakonec v pražském derby zvítězili rozdílem třídy 10:0. Hattrickem a asistencí se na výhře klokanů podílel Jaroslav Petrák. Tři body zaznamenali Ondřej Kawulok a Patrik Šebek.

Jediným světlým bodem ze strany SKV byl v polovině utkání chycený nájezd, o nějž se postaral brankář SKV Mikuláš Futschik. Ten v brance na trestné střílení vystřídal Aleše Křepelku a následně vyzrál na Jana Řehořa. V závěrečných minutách se do branky dostal podruhé.

„Klíčové bylo, že jsme v první třetině neproměnili šance, kterých jsme měli dost, možná i více než Bohemka. I když skóre vypadá hrozivě, tak bych chtěl kluky pochválit za nasazení. Bohužel náš neefektivní výkon rozhodl o osudu zápasu,“ zhodnotil prohru trenér Jan Kapucián.

V příštím kole se sokolové konečně představí na domácí půdě. V neděli od 17 hodin v Rieger aréně vyzvou ve veledůležitém utkání Českou Lípu.

FbŠ Bohemians – TJ Sokol Královské Vinohrady 10:0 (0:0, 5:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Petrák, 25. K. Petrák (Kawulok), 32. P. Šebek (Řehoř), 33. Kawulok (K. Petrák), 36. J. Petrák (Buršík), 41. Kvasnica (J. Petrák), 42. Kawulok (Krebner), 56. J. Petrák (Kvasnica), 57. Batkovič (Bílek), 60. Řehoř (P. Šebek). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 135.

Sestava SKV: Křepelka (na nájezd ve 29. minutě a od 57. minuty Futschik) - Čuda, Pražák, Trojáček, Bajko, Jiří Procházka, Jan Procházka (C), Araks - Horák, D. Gärtner, T. Gärtner - Pergler, Pužman, Žiška - Keller, Z. Stuchlík, Hájek - Urbánek. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.