Nepovedený zápas na Spartě

Sokolům se nevydařilo utkání 13. kola Livesport Superligy a na hřišti pražské Sparty prohráli vysoko 1:13. A to i přesto, že se v utkání dostali do vedení jako první. Jenže na trefu Viktora Kopeckého z trestného střílení už nikdo další nenavázal a naopak domácí demonstrovali svou útočnou sílu. Další zápas sehrají Vinoradští v pondělí 15. listopadu a půjde o televizní zápas.

Hráči SKV vstoupili do souboje s tradičním rivalem dobře. Po nedovoleném zákroku se k samostatnému nájezdu postavil Viktor Kopecký a po bekhendové kličce poslal svůj tým do vedení. Deset minut byli sokolové napřed, pak domácí rozjeli ofenzivní smršť a ještě do přestávky vsítili čtyři branky. Stejný počet se jim podařilo vstřelit v průběhu druhého dějství a nakonec Sparta nasázela do sítě Vinohrad 13 branek.

Pěti body k tomu přispěl Mikuláš Krbec, hattrick zkompletoval Josef Juha a tři gólové nahrávky zapsal Marek Zouzal. „Do druhé třetiny jsme šli s tím, že dáme nějaké góly a vrátíme se do utkání. Jenže slovo vrátit je až moc silné. Úplný začátek byl sice dobrý, ale pak mám pocit, že jsme se nedostavili,“ hodnotil přísně své svěřence Michal Kotlas.

Sparta působila lépe v osobních soubojích i dalších herních činnostech. „Nebyli jsme schopní sehrát dobře nějaký protiútok. Drobné šance tam byly, ale vše pochytal brankář Beneš,“ ohlédl se Kotlas za vysokou porážkou. Šanci na nápravu budou mít sokolové v pondělí 15. listopadu, kdy se představí na půdě střešovického Tatranu. Duel odvysílá program ČT sport.

Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 13:1 (4:1, 4:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 12. Juha (Zouzal), 14. Z. Stuchlík (vla.), 15. Juha (Zouzal), 19. Košir (Kozák), 24. M. Krbec (Křenek), 28. Matěj Čermák (M. Krbec), 31. Juha (Bartoš), 36. Křenek (M. Krbec), 41. M. Krbec (Ujhelyi), 43. M. Krbec (Ujhelyi), 45. Kolstrunk (Pruner), 53. Garčar (Zouzal), 57. Pruner (Kolstrunk) – 2. V. Kopecký (TS). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 194.

Sestava SKV: Šantora (28. Musil) - O. Stuchlík, Čuda, Lanc (C), Gold, Ježek, Paštika - Fiala, Z. Stuchlík, Procházka - Klápa, Pergler, Kopecký - Švejda, Máca, Pinkas. Trenéři: Kotlas, Bouša.