Nevydařený víkend. Sokolové prohráli s Bohemians i v České Lípě

Vinohradským uplynulý víkend výsledkově nevyšel. Nejprve v pátek nedokázali na domácí půdě čelit rozehrané Bohemce, která nasázela 12 branek a v poklidu dokráčela k výhře. V neděli pak svěřenci trenéra Kapuciána chtěli tento výsledek odčinit na půdě České Lípy, ani tam se jim však nezadařilo a byla z toho porážka 6:11.

Gólový účet zápasu 11. kola Livesport Superligy otevřel v desáté minutě střelou z dálky Tomáš Kvasnica. O chvíli později Jakub Buršík rychle rozehrál standardní situaci na Jaroslava Petráka a ten rovněž z větší vzdálenosti zaskočil domácího brankáře Mikuláše Futschika. Pak Vinohrady snížily a dostaly se na chvíli zpátky do zápasu. Zbyněk Stuchlík v přesilovce skvěle našel na zadní tyči sbíhajícího Ivana Perglera, který neměl problém umístit míček do branky. Hosté se do konce úvodní dvacetiminutovky ještě jednou prosadily a odskočily zpět na rozdíl dvou branek. Patrik Šebek pasem od mantinelu do velkého brankoviště oslovil Jaroslava Petráka a ten skóroval podruhé.

Vinohradští šli do druhého dějství s tím, že se chtějí udržet v utkání a přidat kontaktní gól. Jenže stal se opak. Hosté vyhráli druhou třetinu vysoko 6:1, vyhnali z branky gólmana Futschika, kterého ve 27. minutě nahradil náhradník Aleš Křepelka, v poklidu kráčeli za vítězstvím a na hřišti dominovali ve všech aspektech hry. Za sokoly se pouze v závěru druhé části prosadil Daniel Keller, jehož do samostatného úniku vyslal Jiří Procházka. I v závěrečné dvacetiminutovce hráči SKV na svého soka nestačili a v konečném zúčtování padli 2:12. Za hosty čtyři góly nasázel nejlepší kanonýr soutěže Jaroslav Petrák. Čtyři body zapsali také Jakub Buršík a Tomáš Kvasnica.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 2:12 (1:3, 1:6, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Pergler (Z. Stuchlík), 38. Keller (Ji. Procházka) – 10. Kvasnica, 10. J. Petrák (Buršík), 16. J. Petrák (P. Šebek), 21. Buršík, 26. Krebner (Mück), 27. K. Petrák (Kawulok), 29. Gajdoš (Virga), 30. T. Trnka (Kvasnica), 33. J. Petrák (Buršík), 42. Kvasnica (Bílek), 51. J. Petrák (Buršík), 56. P. Šebek (Kvasnica). Rozhodčí: Štengl, Šedivý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 221.

Sestava SKV: Futschik (27. Křepelka) - Araks, Jan Procházka (C), Jiří Procházka, Krupička, Trojáček, Pražák, Martan - Pergler, D. Gärtner, Žiška - Keller, Z. Stuchlík, T. Gärtner - Horák, Pužman, Mervart - Hájek, Urbánek. Trenéři: Kapucián, Paštika.

Sokolové odjízděli v neděli do České Lípy k utkání 12. kola Livesport Superligy s cílem odčinit páteční nezdar s Bohemians. To se však nepovedlo. Začátek ovšem vypadal slibně. Ve čtvrté minutě bratři Gärtnerové předvedli svou typickou kombinaci, na jejímž konci byl zakončující Daniel a SKV šlo do vedení. Ovšem pak přišel velký výpadek. Vinohradští během 27 minut v první a druhé části inkasovali sedm branek za sebou a utkání si velice zkomplikovali. Znovu se sokolové gólově prosadili až v závěru druhé dvacetiminutovky, to vystřelil kapitán Jan Procházka, Daniel Gärtner vrátil míček před branku, odkud ho do sítě poslal důrazný Ivan Pergler.

Hostům svitla malá naděje. Na začátku třetí třetiny vypálil od mantinelu Klavs Araks a Daniel Gärtner efektně ze vzduchu rozvlnil síť v českolipské brance. O pár desítek vteřin později stejný hráč zkompletoval hattrick. Tentokrát mu narýsoval krásnou přihrávku ze strany hřiště Jan Procházka a SKV se postupně dostávalo na dostřel. A když se po rychlém brejku a další kombinaci nezastavitelných dvojčat Gärtnerových prosadil v tomto případě Tomáš, bylo to už 5:7. Jenže poté se Lípa vzpamatovala a utkání si už nenechala vzít. Po brance Alberta Kouby se v přesilovce prosadil Daniel Štěrba a o triumfu domácích bylo takřka rozhodnuto.

Poslední snížení padlo z hole Daniela Kellera po křížné přihrávce Jiřího Procházky. Českolipští ale při závěrečné riskantní hře hostů ještě vsítili dvě pojišťující branky a nakonec zvítězili vysoko 11:6. SKV si tak z uplynulého hracího víkendu neodneslo ani bod a v tabulce kleslo na osmou příčku. „Zápas byl z naší strany katastrofa. Nepředvedli jsme vůbec nic a Lípa zaslouženě vyhrála,“ zhodnotil nepovedený duel trenér Jan Kapucián. V příštím kole se v neděli 26. listopadu doma utká s Mladou Boleslaví. Utkání bude doprovázet celoklubové focení.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:6 (4:1, 3:1, 4:4)

Branky a nahrávky: 10. Vavruška (Trčka), 13. Seibert (Křenek), 17. Seibert (Pekárek), 20. Krajcigr (Seibert), 27. Štěrba (Křenek), 32. Pšenička (Trčka), 37. Pekárek (Seibert), 48. Kouba (F. Šedivý), 51. Štěrba (Křenek), 59. Seibert (Krajcigr), 60. Vavruška (Kouba) – 4. D. Gärtner (T. Gärtner), 39. Pergler (D. Gärtner), 42. D. Gärtner (Araks), 44. D. Gärtner (Ja. Procházka), 46. T. Gärtner (D. Gärtner), 56. Keller (Ji. Procházka). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 304.

Sestava SKV: Futschik (Křepelka) - Araks, Jan Procházka (C), Jiří Procházka, Krupička, Trojáček, Pražák, Martan - Pergler, D. Gärtner, T. Gärtner - Keller, Z. Stuchlík, Horák - Urbánek, Pinkas, Hájek. Trenéři: Kapucián, Paštika.