VarySKV
6:3(1:2,3:0,2:1)
ne 13. 10. 2024 16:00 @ HMS Karlovy Vary, Livesport Superliga, 5. kolo

Nevydařený zápas v Karlových Varech

Sokolové nebodovali ani ve třetím venkovním utkání v sezoně a na hřišti Karlových Varů prohráli 3:6. Utkání přitom rozehráli velmi nadějně a v šesté minutě vedli o dva góly. Jenže soupeř pak ve druhé třetině otočil utkání na svou stranu a i přes závěrečnou snahu SKV o zvrat dovedl duel do vítězného konce.

Vinohradští zažili skvělý vstup do zápasu 5. kola Livesport Superligy. V páté minutě se míček odrazil k Vladimíru Bačinskému a ten z dálky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jen o pár desítek vteřin později Antonín Pražák nachytal domácího brankáře Draslara a pokusem od mantinelu dal na 2:0. Jenže to bylo na dlouhou dobu ze strany SKV vše.

Domácí ještě do přestávky snížili a ve druhé dvacetiminutovce třemi góly otočili vývoj skóre. A když navíc ve 44. minutě trio Adam Zahraj, Michal Strachota a Michal Klápa využilo chyby ve vinohradské rozehrávce, vypadalo to s nadějemi SKV na bodový zisk velmi špatně. V 52. minutě vrátil žlutočerné do zápasu po pěkné kombinaci zakončující Matěj Horák, hosté už ale výsledek zvrátit nedokázali.

Vzápětí totiž zpečetil výhru na opačné straně po další minele Daniel Péc. Vary porazily SKV 6:3. „Dneska to od nás nebylo dobré v žádném ohledu. Možná, že to mohlo vypadat po tom úvodu nadějně. Ale ani to z naší strany nebylo nějaké hezké, spíše tam Varům spadly nešťastné góly. Domácí se od té doby zvedali a my naopak šli dolů,“ zhodnotil prohru trenér Vinohrad Miroslav Purkrábek.

19 zásahů zapsal Mikuláš Futschik, ani on však porážce na západě Čech nezabránil. „Líbil se mi náš začátek. Skočili jsme do zápasu s dvougólovým náskokem, což bylo fajn. Pak naše dobrá hra skončila. Přizpůsobili jsme se soupeři a už se to s námi vezlo, domácí nám nasázeli góly. Utkání se nám nepovedlo tak, jak jsme si představovali,“ řekl Futschik.

Následuje reprezentační přestávka. Do boje se sokolové vrhnou až po ní, v sobotu 26. 10. vyzvou doma BA Sokoli Pardubice, na státní svátek 28. 10. pak zamíří k venkovnímu střetnutí do Liberce.

Florbal Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Péc (Pícha), 24. M. Klápa (Korbel), 33. Brautferger (Hozman), 39. Navrátil (Hrbáček), 44. Zahraj (Strachota), 53. Péc (Pícha) – 5. Bačinský (Pužman), 6. Pražák (Jan Procházka), 52. Horák (Stuchlík). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 231.

Sestava SKV: Futschik - Trojáček, Bačinský, Jiří Procházka, Martan, Pražák, Jan Procházka - Pergler, Pužman, Karásek - D. Gärtner, Z. Stuchlík, T. Gärtner - Horák, Bína, Hájek - Švejda, Mervart, Plíhal. Trenér: Purkrábek.