O výhře Vinohrad rozhodla tradičně třetí třetina

SKV porazilo v rámci čtvrtého kola první ligy mužů Znojmo 7:5. Utkání, které z hlediska kvality toho moc fanouškům nenabídlo, rozhodli domácí, jak mají ve zvyku, až ve třetí třetině, kterou vyhráli 4:0.

Zápas již od začátku nebyl pro oko diváka moc pohledný. A přímo úměrná byla i atmosféra tohoto střetnutí, do Rieger arény si našlo cestu jen 81 diváků, což je oproti poslední návštěvě na zápas s Českou Lípou propad směrem dolů. Domácí kotel se přesto snažil hnát své oblíbence kupředu.

Skóre otevřel přesnou trefou Jirka Mikšovský. Už za pár vteřin ale na druhé straně odpověděl Sláma, který byl u všeho podstatného ze strany hostů. Sám totiž vstřelil hattrick, na dvě branky přihrál a ještě neproměnil samostatný nájezd nařízený za Kytkův faul.

Pojďme ale popořadě. Znojmo se po první dvacetiminutovce dostalo do vedení 1:3, Sokol však má velké zkušenosti s otáčení výsledků. Chvíle vinohradských hráčů ve druhé třetině ještě nepřišla, Znojemští si dokázali podržet dvoubrankový náskok, i když do sítě přesně zamířili Honza Buchta a Standa Zezulka.

Ten na začátku třetí části vstřelil svou druhou branku a když se tři minuty poté trefil ještě Svoboda, soupeře to dost nalomilo a bylo jasné, že se SKV dostává zpátky do zápasu. Vítěznou branku pak dal osm minut před koncem po střele od mantinelu Lukáš Lanc. Pojistka přišla v 58. minutě, kdy do odkryté branky skóroval Mikšovský.

SKV tak díky třetí třetině zvítězilo 7:5 a v tabulce se posunulo na třetí příčku. Doma ještě neprohrálo a tuto sérii může prodloužit už příští víkend, kdy hostí Pelhřimov.

TJ SKV - TJ SAM73 Znojmo 7:5 (1:3, 2:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 6. Mikšovský (J. Mareš), 33. Jan Buchta (Lanc), 36. Zezulka (Kytka), 42. Zezulka (Houra), 45. Svoboda, 53. Lanc, 58. Mikšovský (Piňos) - 7. Sláma (Miklík), 15. Ostrý (Sláma), 20. Sláma (Bárta), 27. Sláma (Furdan), 37. Bárta (Sláma). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 4:1. Využití: 2:0. Diváci: 81.

Sestava SKV: Václavík (v 19. na sam. nájezd Jiří Buchta) - M. Mareš, Lanc, Houra, Kytka, Dolejš, Gregor  - Piňos, Jan Buchta, Mikšovský (C), Králík, Zezulka, Svoboda, Raiter, Menhart, J. Mareš, Smutný, Trčálek, Záň. Trenéři: Michal Pazdera a Dalibor Nigrin.