Obrat z 0:3 na 6:5. Vinohrady podruhé v sezoně poráží Tatran

Sokolové i podruhé v sezoně obrali střešovický Tatran o tři body! V domácím duelu sice prohrávali ve 13. minutě 0:3, pak se ale vzchopili a duel dovedli do vítěznéh konce. Třemi body se na tom podíleli Jan Linhart a Petr Hartman. Dva góly přidal Martin Skřivánek.

První vzájemný zápas ve Střešovicích skončil triumfem SKV v poměru 8:5. Že to bude chtít Tatran odčinit, naznačil hned v úvodu. Nejprve z rychlého protiútoku otevřel skóre Tlapák, pak se po výhozu gólmana Fibigera radoval z branky Piták a vydařenou pasáž hostů uzavřel Slavík.

Jenže Vinohradští se ani za tohoto stavu nepoložili a rychle dokázali na tři údery hostů reagovat. Šest minut před první přestávkou využil rychlé přečíslení Skřivánek a přesnou střelou snížil na 1:3. O chvíli později se domácím dokonce podařilo vstřelit kontaktní trefu. Hartman navezl míček před branku a pohotový Skřivánek si připsal druhý gól v utkání.

Druhá třetina patřila SKV. Ačkoliv byli hosté soustavně střelecky aktivnější, efektivita byla na straně sokolů. Ve 24. minutě Zbyněk Stuchlík krásnou přihrávkou uvolnil Linharta a ten se trefil přesně do šibenice. Jen o pár minut později byl ve velké šanci Hájek. Sice se neprosadil, ale jeho práci dokončil Hartman a poprvé poslal domácí celek do vedení.

Skvělou pasáž domácích uzavřel ve 33. minutě Linhart, který dokázal po pouhých třech vteřinách zužitkovat nabídnutou přesilovku. SKV vedlo po čtyřiceti minutách už 5:3. Bylo jasné, že si Tatran v závěrečné dvacetiminutovce vytvoří tlak. Větší snaha ze strany hostů přišla a výsledkem bylo snížení z hole Pavla Sládečka.

Sokolové se pak několikrát dostali do otevřené střešovické obrany, Hanák ještě v úniku neuspěl, ale Zbyněk Stuchlík už ano. Krásným sólem a ještě lepší střelou posunul Vinohrady zpět do dvoubrankového vedení. Na drama v úplném závěru zadělal další kontaktní trefou Slavík, ale těsný jednogólový náskok už domácí celek udržel. Vinohradští porazili Tatran 6:5.

„Dnes šťastné vítězství. Hlavně v závěru jsme měli opravdovou kliku. Nicméně kluci makali a byli odměněni za to, že se drželi pokynů a věřili i za stavu 0:3, že mohou se zápasem něco udělat. Jsme rádi, že zápas mohli dohrát i naši mladší hráči,“ byl po zápase rád kouč SKV Michal Pazdera.

Další zápasy čekají SKV už v nadcházejícím týdnu. Ve čtvrtek se sokolové představí na hřišti Chodova a v sobotu odcestují k posledním superligovému duelu v roce 2018 do Znojma. A na závěr by neměla statistická vsuvka - po pátém bodovém zisku v sezoně mají Vinohrady na svém kontě 14 bodů, čímž překonaly svůj dosavadní rekord v historii svého působení v nejvyšší soutěži.

TJ SKV - Tatran Teka Střešovice 6:5 (2:3, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Skřivánek (Hartman), 18. Skřivánek (Hartman), 24. Linhart (Z. Stuchlík), 28. Hartman (Hájek), 33. Linhart (Gregor), 55. Z. Stuchlík (Linhart) – 3. Tlapák (Piták), 6. Piták (Fibiger), 13. Slavík, 42. Sládeček (Tlapák), 60. Slavík (Langer). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 102.

Sestava SKV: Weissgärber - O. Stuchlík (C), Hanák, Jelínek, Houra D. Záň, Kachnič - Harnesk, Z. Stuchlík, Linhart - Hartman, Skřivánek, Hájek - Svoboda, Gregor, Vnuk - Entlicher, Hájek. Trenér: Michal Pazdera.