Olomouc ovládla domácí zápas a poprvé v sérii vede

Středeční zápas na Moravě sokolkám nevyšel. Na půdě svého soupeře padly 2:7 a v pátek tak budou na Vinohradech bojovat o prodloužení série. Ladies celý zápas dotahovaly náskok soupeře, rozhodující údery však přišly až ve třetí třetině.

Vstup do zápasu se Sokolu oproti předešlým zápasům nevydařil. Běžela 14. minuta a domácí florbalistky si stihly odskočit o dva góly. Trefily se Jakubkovičová a Grufíková.

Jenže Vinohrady v prostředním dějství zabraly a dočkaly se odměny. Po střele Jiříčkové se z dorážky prosadila Reichová. Po dvou třetinách tak na ukazateli svítilo skóre 2:1 v prospěch domácích.

Ladies pak nevyužily několik slibných příležitostí a soupeř ve zbytku třetí části definitivně rozhodl o svém triumfu. V rozmezí osmi minut vsítil tři branky a rázně nakročil k vítězství.

Hostující trenéři se ještě pokusili o hru v šesti, ale inkasovali znova. Pak sice dokázala snížit po pěkné střele Lingová, jenže soupeř odpověděl sedmou brankou a stanovil konečný stav střetnutí.

Vinohrady tak prohrály v Olomouc 2:7 a v pátek od 20:30 vyzvou svého soupeře na domácí půdě. V šestém zápase budou odvracet olomoucký mečbol. Ještě však nic není rozhodnuto!

FBS Olomouc - TJ SKV 7:2 (2:0, 0:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 11. Jakubkovičová (Oháňková), 14. Grufíková (Seevaldová), 47. Seevaldová (Mošťková), 52. Mošťková (Reimerová), 55. Seevaldová (Grufíková), 57. Seevaldová, 58. Seevaldová - 23. Reichová (Jiříčková), 58. Lingová (Macurová). Rozhodčí: Kyjovský, Veselý. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 92.

Sestava SKV: Vyrobíková - Lingová, Jiříčková, Čermáková, Honzová, Vejvodová, Sladkovská, Batíková - Macurová (C), Trunečková, Tvrzníková - Reichová, Strejcovská, Dobisíková - Bartošová, Černovská, Vavřinová. Trenér: Vilém Svoboda.