Olomouc vyprovodila Vinohrady osmi góly

Do 26. minuty držely Ladies s domácími krok. Jenže po několika neproměněných šancích udeřil soupeř a nakonec s přehledem výhral.

Na svatého Václava se oba vinohradské extraligové týmy vydaly společným autobusem na Moravu a zpátky si přivezly takovou nadílku, že by se za ní nemusel stydět ani Santa Claus. Ženské áčko se na hřišti olomouckého konkurenta ukázalo jako neškodný protivník a za šedesát minut nedokázalo vstřelit ani jediný gól na rozdíl od moravského manšaftu, který si osmi brankami značně vylepšil statistiky. Vinohradští muži pak do společného pytle obdržených branek přihodili dalších jedenáct kousků.

Ladies přitom nezačaly svůj potupný zápas nijak katastrofálně, naopak v první třetině předváděly olomouckým tvarůžkářům soustředěný a trpělivý výkon. Ve velké šanci se ocitla uniknuvší Strejcovská, kterou ale vychytala pozorná domácí gólmanka. Brzy poté se Olomouc nechala vyloučit a sokolky měly příležitost otevřít skóre v početní výhodě a nutno uznat, že k tomu neměly daleko. Naštěstí pro domácí se tak ale nestalo. V závěru třetiny pak vystrčil růžky i moravský celek, když jedna ze střel nebezpečně označkovala tyčku pod rukou gólmanky Máčilové.

Druhá dvacetiminutovka znamenala pro SKV konec nadějí na body. V páté minutě rozjásala tribuny plachtivá střela od půlky, která nikým nezpozorovaná zaplula až do sokolské branky. Moravský tým vstřelená branka viditelně potěšila a povzbudila k aktivnějšímu výkonu, zatímco pražský sokol ztratil důvěru ve svou hru a začal se uchylovat k riskantnímu řešení situací. Brzy se ukázalo, že agilita domácích hráček není na škodu a Máčilová byla znovu překonána. Vinohrady se z této rány už nedokázaly vzpamatovat a jejich soustředěnost se rozpadla na prach. Naproti tomu moravský spící had byl probuzen. Bez větších problémů se do konce třetiny dokázal prosadit ještě dvakrát a směle postupoval k dalším zásahům.

Do třetího dějství vlétly Ladies po hlavě. Nebylo už na co čekat a počet bojovnic byl stažen na deset statečných, které měly vymazat nevkusnou nulu z obří svítící tabule. Bohužel agresivní a samozřejmě i poněkud riskantnější styl hry nepřinesl své ovoce a domácí hráčky v rychlých brejcích zúročily svou šikovnost. Jak rostl gólový výčet na straně Olomouce, klesalo nadšení a snaha sokolských kanonýrek. Tým z Rieger arény se sice několikrát ocitl ve slibné šanci, ale finální střela vždy skončila dobrým blokem domácích nebo ve všudypřítomných rukavicích brankářky. A tak, ať se pražská skvadra snažila, jak chtěla, ke sladké oslavě gólu se nedostala, zatímco Olomouc se vyšplhala až na vysokou číslici osm.

SKV Ladies tak neuspěly v jednom z klíčových duelů o budoucí play off a na Moravu rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém. Ostatně skóre 0:8 hovoří za vše. Věrní fanoušci tak mohou doufat, že se bude opakovat scénář z loňské sezony, kdy sokolky v odvetě dokázaly využít domácího prostředí a moravskému rivalu porážku i s úroky vrátit.

FBS Olomouc - TJ SKV 8:0 (0:0, 4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 26. Grufíková (Lišková), 32. Seevaldová (Sklenářová), 32. Jakubkovičová (Pavlíková), 37. Zamazalová (Lišková), 45. Seevaldová (Janošová), 52. Jakubkovičová (Pavlíková), 53. Janošová (Oháňková), 55. Seevaldová (Oháňková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 88.

Sestava SKV: Máčilová (55. Vyrobíková) – Šádková, Sladkovská, Jiříčková, Batíková, Nováková – Macurová (C), Reichová, Bartošová – Trunečková, Strejcovská, Honzová – Schwarzová, Hyršlová, Tvrzníková – Švorcová. Trenér: Pavel Doubek.