Oslabení muži B vydřeli dvě výhry!

Mužské béčko čekal náročný víkend. Béčkaři museli odehrát dva zápasy proti silným soupeřům a to ještě bez pár hráčů základní sestavy (Kempa, Stavjaňa, Nigrin).

První zápas začal v sobotu večer v hale v Čakovicích proti Orce Čelákovice. První třetina byla ze začátku od obou soupeřů hodně opatrná a moc šancí k vidění nebylo. Od druhé poloviny prvního dějství začali mít na vrch domácí, kteří začali na branku Vinohrad pálit jeden projektil za druhým. Přesto první třetina skončila bez branek. Do druhé třetiny vlétli lépe sokolové a už po 15 vteřinách Michal Vlk natáhl střelu z půlky hřiště, která skončila až za zády překvapeného gólmana domácích. Tato třetina už baly pro diváky zajímavější zejména v počtu šanci na obou stranách. Vinohrady do konce třetiny přidaly ještě další dvě branky a vytvořily si tříbrankový náskok. I závěrečnou periodu začaly lépe Vinohrady, když Matěj Špaček navýšil náskok SKV na čtyři branky. Ve 47. minutě však přišlo první oslabení pro SKV, když si na dvě minuty šel na trestnou lavici odpočinout Lukáš Chvátal. Obrana Vinohrad odolávala nebezpečným pokusům Orky až do 49. minuty, kdy Kuba Záhora po šťastné teči poprvé kapituloval a přišel tak o čisté konto. Orka dále tlačila a povedlo se jí tři minuty před koncem snížit na rozdíl dvou branek, jenže závěr patřil Vinohradům a dalšími dvěma brankami rozhodly o vítězství 6:2, přestože na střely prohrály 30:42. "Tento zápas rozhodli gólmani, na jedné straně vždy fantastický a neprůstřelný Záhora, na druhé straně ementál. Díky tomu jsme v průběhu zápasu navyšovali skóre a zodpovědným výkonem si došli pro tři body," komentoval utkání trenér Viktor Vondra, který byl taky velmi spokojen s výkonem rozhodčích.

Ve druhém zápase čekal Vinohrady ještě těžší soupeř – BB Mladá Boleslav B. Nejen, že se hrálo o druhé místo v tabulce, ale Vinohradům chyběli další hráči – Špaček, Chvátal, Pecha, Tůma. Sestavu doplnil Petr Hartman, což znamenalo, že SKV mělo devět hráčů do zápasu. Na druhé straně soupeř měl v týmu hráče, kteří nastupují i za extraligový A tým. Přestřelka se tak trochu čekala, Boleslav šla rychle do vedení 2:0, jenže motivované Vinohrady do chvilky srovnaly stav. Následně šla Bolka opět do vedení, ale závěr třetiny patřil Vinohradům, které tak vyhrály první dějství 5:3. V první půlce druhé třetiny SKV navýšilo svůj náskok na 8:3, ale zbytek třetiny tlačila Boleslav a snížila na 5:8 z jejího pohledu. Třetí periodu začaly opět lépe Vinohrady, když gólman Záhora dlouhým výhozem našel Péťu Hartmana a ten se nemýlil – 5:9. Boleslav ale tlačila dál a díky své rychlé hře a rychlými přihrávkami, které braly síly jak hráčům, tak brankáři, zápas ještě zdramatizovala. Po závěrečné siréně však na tabuli svítilo skóre 9:11 a Vinohrady si připsaly další tři body a uhájily druhé místo v tabulce! Dalším zajímavým faktorem je, že Vinohrady na hřištích soupeřů v této sezoně neprohrály (v základní hrací době) a vzhledem k tomu, že následující čtyři utkání sehrají doma, tak ani neprohrají. "Zápas, ve kterém se nám konečně podařilo proměnit gólové šance, bohužel na úkor obrany. Klukům však patří velký dík, protože uhráli souboj o druhé místo v tabulce v devíti lidech. Šest bodů z náročného víkendu a maximální spokojenost," zhodnotil zápas a celý víkend trenér Vondra.

Z mužských kategorií hráli o víkendu ještě starší žáci, kteří odcestovali do nedalekých Neratovic. Svěřenci trenéra Pokorného odehráli tři utkání, z nichž dokázali dvě vyhrát. Proti rezervě Panthers vyhráli 3:2, ale následně proti Chodovu padli 2:4. Třetí utkání o umístění v tabulce sehráli proti Falconu, proti kterému si s chutí zastříleli a zvítězili vysoko 11:1. Komentář trenéra Libora Pokorného: "Hodně mě mrzí prohra s Chodovem, která nám vzala možnost poprat se o postup. Mrzí mě to o to víc, že jsme si jí zavinili vlastně sami. Co na celém zápase beru jako pozitivní je, že se hráči po rychle obdržených třech brankách "nepoložili" a snažili se výsledek zvrátit. Dramatický závěr zápasu však rozhodla naše další chyba, tentokrát za to mohla "lavička". Přechod do hry v šesti jsme totálně nezvládli a po vyloučení za příliš mnoho hráčů na hřišti, se sen o vyrovnání rozplynul. Závěrečný zápas s Falcony o třetí místo byl jednoznačnou záležitostí v naší režii. Během první třetiny jsme soupeři "nasázeli" šest branek a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Nejdůležitější věcí, kterou tým řešil, bylo nepovolit v tempu a nasazení. To se celkem povedlo a nakonec jsme zvítězili jednoznačným rozdílem."