Osmibodový Zozulák katem Vinohrad

Po předvánoční výhře na půdě Brna byli všichni zvědaví, jak se Vinohrady popasují s dalším ligovým soupeřem. Navázat na úspěch se však SKV nepodařilo a Pardubicím podlehlo 4:11.

První branka v utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Po samostatném průniku po mantinelu našel Ďopan na velkém brankovišti zcela osamoceného Zozuláka a ten započal svůj osmibodový večer. Ďopan zařídil i druhou branku – stál na konci rozehrávky z útočného rohu Pardubic a Weissgärber byl bez šance. Třetí branku hostů přidal Bahník, na což Vinohrady reagovaly oddechovým časem. O půl minuty později se dočkalo gólu i SKV, kdy na první pohled nepovedenou rozehrávku za záda Tvrdého dotlačil Gregor. Poslední slovo v úvodním dějství však měli opět hosté, konkrétně Teichman, který střelou na přední tyčku využil nahrávky od Zozuláka.

Prostřední perioda začala okamžitou šancí Králíka, ten však nedokázal seřídit mířidla. Mareš prověřoval Tvrdého nohu od mantinelu a při akci 3 na 1 Bína bohužel nedokázal přihrát. Pardubičtí se tedy hnali do útoku, který záchrannou brzdou zastavil Mareš, a bylo nařízené trestné střílení. K nájezdu se nepostavil nikdo jiný než Martin Zozulák a Pardubice dobře udělaly. Náskok 5:1 na začátku druhé třetiny totiž vůbec není k zahození, a aby toho nebylo málo, o minutu později kompletoval Zozulák hattrick. Domácí se stále trápili v zakončení, nebylo jim však vůbec přáno. Zato Pardubice proměňovaly každou druhou střelu. Sedmou branku na stranu hostů přidal v přesilovce Krajcigr a osmou Burian. Následovala i přesilová hra domácích, kterou po nepříliš přesvědčivém průběhu využil Bína.

Šest branek už i ve florbalu je docela velká ztráta, přesto však Vinohrady nesložily zbraně. Do šance se dostali Svoboda a Záň, Tvrdý však byl proti snížení. Následovalo neskutečně přesné rozebrání obrany SKV v podání Teichmana a Zozuláka, po kterém na diváky ze světelné tabule shlíželo nepěkné skóre 2:9. Po tlaku domácích přišla i výhodná nabídka od sudích v podobě druhé přesilové hry. Obrázek byl velmi podobný té první – SKV se nedařilo na útočné polovině něco vymyslet, když z ničeho nic Zbyněk Stuchlík nalezl Milana Bínu, a ten se ani podruhé nemýlil. O minutu později snižoval na 4:9 Renčín, Pardubice však žádnou senzaci ani zdaleka nepřipustily, právě naopak. Na svůj účet přidaly ještě dvě branky, o které se postaral Ďopan a Šťastný. Vinohrady tak musely po všem tom vánočním cukroví spolknout hořkou pilulku prohry 4:11.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokol PPAS Pardubice 4:11 (1:4, 1:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 7. Gregor (Bína), 38. Bína (Renčín), 49. Bína (Stuchlík Z.), 50. Renčín (Stuchlík Z.) - 2. Zozulák (Ďopan), 4. Ďopan (Burian), 6. Bahník (Chmelař), 19. Teichman (Zozulák), 24. Zozulák, 25. Zozulák (Teichman), 32. Krajcigr (Zozulák), 34. Burian (Zozulák), 43. Zozulák (Teichman), 56. Ďopan (Zozulák), 57. Šťastný (Krajcigr). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:2. Diváci: 160.

Sestava SKV: Weissgärber - Rossi, Svoboda (C), Raiter M., Záň, Nigrin, Houra - Renčín, Stuchlík Z., Králík, Mareš, Beran, Gregor, Raiter Š., Dolejš, Bína.