Ostrava předčila Vinohrady a z Prahy si veze výhru 9:1

Ani ve druhém domácím utkání v letošní sezoně nedokázaly Ladies bodovat a Ostravě podlehly vysoko 1:9. Po vyrovnané úvodní třetině už střílely góly jen hostující hráčky a nakonec po zásluze dovedly zápas do vítězného konce.

Hostující celek hrozil už od úvodních minut. Po rychlém protiútoku se v nepřehledné situaci před brankou nejlépe zorientovala Káčová a uklidila balonek za brankovou čáru. Vinohrady se ale neprezentovaly v první části špatným výkonem a do konce třetiny stihly vyrovnat. Hyršlová natáhla z dálky a její střela skončila až za brankářkou Holubovou.

Ze strany domácího celku to však bylo všechno, nadále už úřadovala pouze Ostrava. Hostující hráčky byly rychlejší a prokázaly větší smysl pro kombinaci. Ve 23. minutě poslala FBC do vedení Režnarová. Jen o pár vteřin později zvýšila na 3:1 Viciánová. A bylo hůře. Hosté pak přidali během pětiminutové pasáže další tři zásahy. Dvě z nich obstarala Veronika Káčová, která tak zkompletovala hattrick, přičemž jednu ze svých tref vstřelila při přesilovce domácích.

Do třetí části se tedy vstupovalo za stavu 1:6. Ačkoliv domácí hráčky měly několik slibných příležitostí, v zakončení nepůsobily tak chladnokrevné jako jejich soupeřky. Ostrava v závěrečných minutách ještě navýšila své vítězství třemi dalšími góly a nakonec si z Riegrových sadů odváží vysokou výhru 9:1.

TJ SKV - FBC ČPP BONUSIA Ostrava 1:9 (1:1, 0:5, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Hyršlová – 2. Káčová, 23. Režnarová, 24. Viciánová, 30. Káčová (Vinklerová), 34. Káčová, 35. Škopková (Szczurová), 54. Viciánová (Káčová), 55. Wolfová (Lichnová), 59. Káčová (Režnarová). Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 48.

Sestava SKV: Máčilová - Batíková, Čermáková, Jiříčková, Hyršlová, Šádková, Sladkovská - Macurová (C), Strejcovská, Honzová - Trunečková, Tvrzníková, Dobisíková - Reichová, Černovská, Bartošová. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.