Ostrava rozhodla o výhře minutu před koncem

Sokolky nedokázaly navázat na své loňské výhry nad celkem z Ostravy a poprvé v ostravské ČPP Aréně prohrály.

Vyrovnaný zápas s několika zvraty rozhodla až akce domácích v poslední minutě, které se díky tomu přiblížily vysněnému play-off.

Vinohrady, ač po náročné cestě vlakem, do zápasu vstoupily aktivněji než domácí a byla na nich znát zlepšená agresivita po bodech. Od začátku diktovaly tempo a míček držely ve své moci. Ostrava se však jen tak nedala a hostujícím obránkyním dávala co proto. Máčilová však byla vždy připravena a nenechala se žádnou střelou překvapit. V polovině třetiny Tvrzníková doslova spálila prázdnou bránu. Po přečíslení 2 na 1, ji do prázdné brány nahrávala Hyršlová. Avšak Tvrzníková zapomněla, jak se dávají góly a bekhendovou ani ne střelou poslala míček do mantinelu. Tato neproměněná šance však nemusela hostí moc dlouho mrzet, protože v čase 15:19 se po souhře stejných hráček prosadila Hyršlová z před brankového prostoru. Honzová totiž nádhernou přihrávkou přehrála domácí obranu a předložila tak balonek Tvrzníkové na zlatém podnosu. Ta ještě nahrávala před bránu a díky dobrému důrazu Hyršlové se tak hosté dokázaly prosadit. Sokolky tak šly do 2.třetiny s náskokem 1 gólu a především s vyhranou třetinou.

Vedení jim však dlouho nevydrželo, již 45 vteřin po začátku prostředního dějství se z brejku prosadila Kiecková a skóre vyrovnala. Tato branka, ale SKV nepoložila a hostující hráčky stále bojovaly. Sokolky měly několik šancí dorazit balonek z před brankového prostoru, ale bohužel štěstěna jim nepřála, a tak se ne a ne prosadit. Smůlu prolomila až Bartošová, která jako první spatřila balonek, který se vynořil z chumlu hráček a nekompromisně z úhlu zavěsila. Svým premiérovým gólem tak navrátila SKV vedení a dobrou náladu. Hosté se s dobrým vývojem neuspokojily a stále svého soupeře dostávaly pod tlak. Po faulu na Kristýnu Vejvodovou, která se překvapivě objevila na zemi, měly hosté výhodu prodlouženého vyloučení a jelikož se nechtěly zdržovat hraním přesilové hry, tak po krátké hře 6 na 5 Vejvodová krásnou střelou od mantinelu překonala domácí Holubovou a mohla se začít radovat. Avšak nastal bod zlomu. V rozmezí 2 minut Ostrava dokázala vyrovnat. Po individuální chybě v obraně Režnarová s přehledem zakončila přesnou střelou k tyčce. Naše ženy se nestačily ani rozkoukat a Kiecková už prostřelila Máčilovou z blízkosti po dobře využitém přečíslení 2 na 1. Karty se najednou obrátily a Ostrava byla na hřišti tím lepším týmem. Hostující však domácímu tlaku odolaly a skóre po 2.třetinách zůstalo vyrovnané.

Bylo tedy jasné, že utkání bude napínavé až do konce. Třetí třetina nemusela být pro oko diváka příliš záživná, ale pro aktérky na hřišti ano. Kvalita hry se přelévala ze stranu na stranu. Chvíli udávala tempo Ostrava, chvíli zase Vinohrady, šance byly na obou stranách, ale bez gólů. Blížil se konec třetiny a už to vypadalo na to, že se bude prodlužovat. Ale Ostrava nechtěla plýtvat síly, a tak se dokázala prosadit v čase 58:50. Standardní situaci z rohu dokázala Ostrava využít jak nejlépe mohla. Prvotní střelu Vinohrady zblokovaly, avšak následný tlak na balon už neubránily, a tak Káčová střelou z velkého brankoviště do horního víka poprvé věnovala domácím vedení. SKV ještě zkoušelo hru v šesti, ale střela Tvrzníkové či Bartošové gólem neskončila. Utkání tedy skončilo výsledkem 4:3 pro domácí tým z Ostravy.

Velmi vyrovnané utkání rozhodla znova bojovnost a agresivita. I přes zlepšení oproti minulému zápasu, Sokolky na hřišti nedokázaly nechat vše a odvézt si tak 3 body domu. Tak blízko a přece tak daleko. Snad je však tato prohra nebude příliš dlouho trápit a ještě se odlepí od spodního místa tabulky. Tuto sobotu jedou znovu na Moravu, kde se setkají s mistrem z Vítkovic.

FBC ČPP BONUSIA Ostrava - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Romana Kiecková, 35. Markéta Režnarová, 36. Romana Kiecková, 59. Veronika Káčová - 16. Ivana Hyršlová, 26. Natálie Bartošová, 34. Kristýna Vejvodová. Rozhodčí: Zdeněk Cholek – Jana Matulíková. Vyloučení: 0:0. Bez využití. Diváci: 72.

Sestava SKV: Máčilová, Kutnarová - Valášková (C), Macurová, Honzová, Trunečková T., Strejcovská – Vejvodová, Petřeková, Jiříčková, Bartošová, Reichová, Šádková, Tvrzníková, Hyršlová, Komorousová, Fialová. Trenér: Jiří Kotík.