Ostrava si odvezla z Vinohrad tři body

Sobotní večer patřil na Vinohradech odvetě s Ostravou. I přes vyrovnaný průběh utkání si hosté s sebou odvezli všechny tři body.

I přes dobrý vstup do utkání inkasovali domácí jako první. Skóre zápasu otevřel Pastor, který se nejrychleji zorientoval ve velkém brankovišti a bekhendovou střelou nedal Mrkosovi šanci. Vedení Ostravanům nevydrželo moc dlouho. Spolupráci s Hourou zakončoval střelou do prázdné branky Matěj Raiter a o minutu později šli domácí do vedení zásluhou Skřivánka. Ostrava byla dvěma slepenými góly poněkud zaskočená a Vinohrady dál dobývaly branku hostů. Do šancí se postupně dostávali Rossi, Kareš i Bína, nicméně do konce prvního dějství se skóre neměnilo a nepomohla tomu ani hra 4 na 4 v závěru třetiny při souběžném vyloučení Záně a Vojtíška.

Souběžně se sirénou ukončující první třetinu byl vyloučen Zbyněk Stuchlík, Ostrava tedy měla početní výhodu. Po celou dobu SKV dobře bránilo, bohužel si pár vteřin před koncem Stuchlíkova trestu nepohlídalo nenápadnou přízemní střelu Komačky, která skončila až za zády Mrkose. Že Ostrava přesilovky umí, ukázala zanedlouho, kdy Zbořil dokončil práci Svačinky a vyloučený Rossi nepobyl na trestné lavici ani 20 vteřin. Jednobrankový náskok hostů ale vzápětí vymazal Renčín, který ladnou střelou do růžku branky opět vyrovnal skóre. Na necelých deset minut se střelci na obou stranách odmlčeli a tempo hry poněkud opadlo. Šancí nebylo mnoho, ale i přesto dokázal z jedné vytěžit gól Skřivánek, který vrátil vedení zpět na stranu Vinohrad. Než se ale týmy odebraly do šaten, stihl ještě vyrovnat Lipový.

Do závěrečné třetiny se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu. To se ve druhé minutě snažil změnit Kareš a dral se do obrovské šance. V té byl ale přistrčen a sudí nařídili trestné střílení. K nájezdu se postavil Bína a prokázal pevné nervy, jelikož to chvíli vypadalo, že žádný pohyb s Lajou ani nehne. Bekhendová klička ale nakonec skončila za brankovou čárou a SKV opět tahalo za delší kus provazu. Ostravští se spoléhali na střelbu od obránců a dorážky. Pozorná obrana Vinohrad ale dlouho nepřipustila žádné zaváhání. Deset minut před koncem to ale za brankou s důrazem trochu přehnal Zbyněk Stuchlík a opět putoval na trestnou lavici. Bohužel pro domácí toto vyloučení nezůstalo nepotrestané a Ostrava opět srovnala skóre. Možnost přesilové hry si vyzkoušely následně i Vinohrady, oproti svým soupeřům ale nedokázaly výhodu přetavit v gól, což je v závěrečném zúčtování mohlo mrzet. Trulík se po návratu z trestné lavice ihned zapojil do hry a asistencí na Smetákův gól Ostrava strhla vedení na svou stranu. Definitivní podobu dal výsledku Eichner, který minutu před koncem pečetil výhru hostů střelou do opuštěné branky.

TJ SKV - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:7 (2:1, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 12. Raiter (Houra), 13. Skřivánek (Renčín), 24. Renčín (Rossi), 33. Skřivánek (Renčín), 42. Bína - 9. Pastor (Šimíček), 22. Komačka (Svačinka), 23. Zbořil (Svačinka), 38. Lipový, 52. Eichner (Komačka), 56. Smeták (Trulík), 60. Eichner (Laja). Rozhodčí: Svrček, Waliczko. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. Diváci: 95.

Sestava SKV: Mrkos – Stuchlík O., Raiter Š., Houra, Rossi, Kroupa, Záň D., Zezulka – Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Raiter M., Záň, Kareš, Skřivánek, Zavadil, Renčín, Králík, Hanák. Trenér: Martin Hovořák.