Ostrava si v klidu došla pro vítězství

Ladies jely do Ostravy ve velmi okleštěné sestavě. V jedenácti hráčkách do pole bylo jasné, že to bude fyzicky náročnější než obvykle. Ostrava si s obranou Vinohrad nevěděla rady pouze první třetinu, poté už SKV docházely síly a projevilo se to i na výsledku.

První třetina by se dala shrnout slovy trenéra Ostravy Jakuba Robenka: „Klasicky na Mourinha zaparkovaný autobus, který nám dlouho dělal docela problém.“ Ladies poctivě bránily na své polovině a tím znemožňovaly Ostravě, aby hrála svoji klasickou hru nahoru a dolu, kdy využívají rychlých protiútoků. A trochu i překvapivě to byly Vinohrady, kdo první udeřil. Vejvodová se krásným náběhem na střed odmotala od obránkyně a následně nahrávku od Zelníčkové využila střelou nad nohu Liškové. Do konce třetiny se skóre neměnilo. Ladies tak trochu překvapivě (a se štěstím) vyhrály první třetinu.

Ve druhé třetině se dal očekávat tlak od Ostravy, který následně i přišel. Během osmi minut strhly domácí vedení na svou stranu v poměru 4:1. Stále ale to nebyl od Ostravy úplně přesvědčivý výkon, neboť góly dávaly pouze z neúspěšných útočných akcí hostů. Minutu do konce třetiny se ale k slovu zase dostaly hosté. Tvrzníková se vydala na výlet na útočnou polovinu a její střelu dokázala ze vzduchu sklepnout do brány Kutnarová. Skóre 2:4 vypadalo pro hosty docela nadějně, ale před nimi bylo ještě dalších 20 minut.

S očekáváním ještě většího tlaku šly Ladies do třetí třetiny. A taky se tak stalo. Snad nejrychlejší gól (nejen) v sezóně dala Kapcová, která prostě po buly běžela a vystřelila. To vše stihla za neuvěřitelné 4 vteřiny. Pro hostující to byl šok, který byl ještě dokonán dalším gólem během půl minuty. Bylo zřejmé, že hostům docházely síly, což se dalo čekat a Ostrava z toho vytěžila opravdu vše. Během času 48:22 a 49:06 dokázaly vstřelit 3 góly a žádné překvapení se tedy nekonalo. Následně si šla Kutnarová sednout na 2 minuty za vrážení zády, kdy oplatila Ostravě její tvrdou hru, ale Kapcová souboj neustála, a tak bylo pískáno. Pastušková přesilovku využila a do konce třetiny ještě upravovala skóre Sedláčková na konečných 11:2.

Ladies mají před sebou poslední dva zápasy, kdy v sobotu 24.2. nastoupí proti Jičínu, který stále může být jejich protivníkem v play down a následně 3.3, základní část uzavřou derby proti Chodovu.

FBC Ostrava – TJ SKV 11:2 (0:1, 4:1, 7:0)

Branky a nahrávky: 24. Kajfoszová (Sedláčková), 26. Jurečková (Pastušková), 28. Sedláčková (Vrlíková), 32. Vrlíková (Sedláčková), 41. Kapcová (Pastušková), 41. Sedláčková (Kajfoszová), 49. Sedláčková (Patakyová), 49. Pastušková (Kapcová), 50. Vrlíková (Sedláčková), 53. Pastušková (K. Hudáková), 59. Sedláčková (Kajfoszová) – 6. Vejvodová (Zelníčková), 39. A. Kutnarová (Tvrzníková) Rozhodčí: Mik, Szilvási. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 52.

Sestava SKV: Kuchyňková, Vyrobíková - Honzová, Zelníčková, Šádková, Tvrzníková (C) - Kalistová, Vejvodová, Kylarová – Trunečková, Kutnarová, Dobisíková - Rinta-Pollari. Trenéři: Doubek, Kytka.