Pátá výhra v řadě! SKV porazilo Pelhřimov 11:5

Vinohrady zdolaly na domácí půdě Pelhřimov a v tabulce se vyšvihly na třetí příčku. Šesti body (!) se na vítězství podílel Honza Králík, nejlepší hráč utkání.

Vinohradští chtěli před slušnou návštěvou potvrdit vzestup své formy. Poslední domácí utkání v tomto kalendářním roce pro ně začalo úspěšně. Ve třetí minutě našel Zbyněk Stuchlík volného Rossiho, ten natáhl od mantinelu a míček skončil až v síti. Pro domácí ideální začátek.

Jenže hráči Spartaku činili v první třetině domácím svou osobní obranou potíže. Za nedlouho srovnal Lukáš Zrzavý. Na jeho trefu dokázal pohotově odpovědět svým důrazem Mareš a znovu vrátil Vinohradským vedení. Už už to vypadalo, že hráči SKV budou po první třetině spokojenější, radost jim však zkazil deset vteřin před koncem úvodní části Jan Kučera.

V úvodu druhé třetiny se pokračovalo ve stejném duchu. Hosté těžili hlavně z rychlých protiútoků a nikam se z vlastní poloviny nehrnuli. Po třetím gólu Vinohrad, o který se postaral Linhart, Pelhřimovští opět srovnali, tentokráte zásluhou Jana Knězů. To bylo však naposledy, kdy byl soupeř na dostřel. Od této chvíle úřadovali převážně domácí, kterým se prostřední perioda vyvedla.

Ve 29. minutě našel Smutný Králíka a ten zakončil do odkryté branky. Vinohradští pak prožili fantastických 90 vteřin, během kterých nasázeli za záda brankáře Kuchaře čtyři zásahy. Nejprve se prosadil po skvělé nahrávce Zbyňka Stuchlíka kapitán domácích Lanc. Pak prostřelil Kuchaře Smutný, sedmou branku domácích přidal po nádherné střele Rossi a druhou třetinu korunoval úspěšným sólem a ještě lepším zakončením agilní Houra.

Domácí však v gólovém koncertu ve třetí části nepokračovali. Naopak vyrobili několik zbytečných chyb, které soupeř potrestal dvěma brankami. Závěr však opět patřil sokolům, konkrétně hvězdě zápasu Honzovi Králíkovi. Ten nejprve v 58. minutě zkompletoval hattrick a pak 46 vteřin před koncem ještě vymetl šibenici. Vinohrady tak porazily Pelhřimov 11:5!

TJ X3M SKV - Spartak Pelhřimov 11:5 (2:2, 6:1, 3:2)

Branky a asistence: 3. Rossi (Z. Stuchlík), 6. Mareš (Králík), 23. Linhart (Lukáš Gregor), 29. Králík (Smutný), 35. Lanc (Z. Stuchlík), 35. Smutný (Králík), 36. Rossi (Svoboda), 36.  Houra (Mareš), 53. Králík (O. Stuchlík), 58. Králík (Mareš), 60. Králík (Mareš) - 5. Zrzavý (Šťasta), 20. Kučera (Šťasta), 24. Knězů (Zrzavý), 41. Charouzek (Kos), 44. Kos (Charouzek). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 114.

Sestava SKV: Buchta - Lanc (C), Rossi, Houra, O. Stuchlík, Záň, Kovářík - Z. Stuchlík, Svoboda, Dolejš - Králík, Smutný, Mareš - Gregor, Zezulka, Linhart - Häusl, Štědrý, Kytka. Trenér: Jan Pazdera.