2414_SKV_Pardubice_derby_sokolu.JPG

Pátá výhra v sezoně! Vinohrady ovládly sokolské derby

Vinohradští se i nadále drží v horní polovině tabulky Livesport Superligy. V osmém kole vybojovali už svou pátou výhru v sezoně, když v sokolském derby porazili Pardubice 6:3. Hattrickem a asistencí se na tom podílel výborně hrající Daniel Gärtner.

Skóre sokolského derby otevřel Daniel Keller, kterého vysunul do šance svým pasem Daniel Gärtner. Keller zamíchal s míčkem a nasměroval ho do sítě. Na další gól museli diváci čekat až do poloviny utkání. To se od mantinelu prosadil pardubický šutér Ralfs Polis. Klíčový moment utkání přišel v poslední minutě druhé části. Daniel Gärtner potvrdil skvělou fazonu, natáhl v přesilovce ke střele a svou dělovkou zaskočil brankáře hostů Matěje Denemarka.

Do třetího dějství se tak šlo za stavu 2:1 pro SKV. A hned po 23 vteřinách bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Po chybě v kombinaci hostů se do brejku vyřítil Ivan Pergler přesnou střelou na zadní tyč zvýšil na 3:1. Povedený vstup do závěrečné dvacetiminutovky korunoval opět Daniel Gärtner, jenž využil minelu v rozehrávce Pardubic, zakombinoval se svým bratrem Tomášem a poslal balonek za brankovou čáru.

O tři minuty později stejný hráč zkompletoval hattrick a potvrdil, že to byl jeho zápas. Matěj Horák o mantinel přihrál Tomáši Gärtnerovi, ten chytře předložil míček do brankoviště, kde číhal připravený Daniel. Další skvělá bratrská spolupráce, další gól. Skóre 5:1 vypadalo pro hosty špatně. Přesto se ještě Východočeši do zápasu alespoň částečně vrátili. Lukáš Prix vypálil z dálky a snížil na 2:5 z pohledu hostů. A dvě minuty před koncem dal Pardubicím naději Přemek Pakosta, který pohotově zakončil poté, co míček ujel spoluhráči Polisovi.

Vinohradští už si ovšem vítězství vzít nenechali. Pergler při hře hostů bez brankáře vyvezl balonek a nezištně ho přenechal parťákovi Ondřej Plíhalovi. Ten neměl problém zakončit do prázdné branky a uzavřít skóre na 6:3 pro SKV. Vinohrady zapsaly pátou výhru v sezoně. Duel lotyšských hráčů tak dopadl lépe pro Klavse Arakse, byť individuálně se Ralfs Polis nenechal zahanbit a v duelu zapsal tři body (1+2). Absolutním špílmachrem střetnutí však byl Daniel Gärtner, který zapsal hattrick a navrch jednu asistenci.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokoli Pardubice 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 10. Keller (D. Gärtner), 40. D. Gärtner (Plíhal), 41. Pergler (Ja. Procházka), 45. D. Gärtner (T. Gärtner), 48. D. Gärtner (T. Gärtner), 60. Plíhal (Pergler) – 32. Polis (Prix), 53. Prix (Polis), 58. Pakosta (Polis). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 120.

Sestava SKV: Křepelka - Jan Procházka (C), Araks, Čuda, Jiří Procházka, Trojáček, Pražák - Pergler, Z. Stuchlík, Plíha - Keller, D. Gärtner, T. Gärtner - Horák, Pužman, Mervart - Švejda, Hájek, Žiška. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.