Pět branek v osmi minutách nestačilo

Když Vinohrady v zápase s Havířovem 10 minut před koncem prohrávalo 7:1, málokdo si myslel, že utkání bude ještě drama.

Utkání s týmy z dolní poloviny tabulky se mužům v poslední době moc nedaří. Výjimkou nebyl ani zápas s Havířovem, který se nachází na devátém místě. Už od prvních vteřin měli domácí hráči více ze hry, což potvrdili i gólovými radostmi. Jako první se prosadil Kloza a zanedlouho jej napodobil Mžyk. SKV to ale jako varování nestačilo, takže třetí branku přidal v desáté minutě Vlach. 4 minuty před přestávkou přišlo i první z mnoha vyloučení a na trestnou lavici odešel Jakub Záň. Havířov nabídnutou výhodu nevyužil a tak mohlo i SKV rozvlnit síť za Kotulou. Prvním úspěšným střelcem hostů byl překvapivě Zbyněk Stuchlík, kterého spíše vidíme v roli asistujícího než zakončujícího muže. Pět vteřin před sirénou byl na trestnou lavici odveden i havířovský Mžyk.

Nástup do druhé třetiny se vinou domácích o něco protáhl, takže mělo SKV výhodu hned dvojité přesilovky. Tu ale trestuhodně zahodilo a naopak se krátce po skončení obou havířovských vyloučení dostal do konfliktu Zbyněk Stuchlík. Za své počínání obdržel dohromady 14 trestných minut a Vinohrady se tak na dlouhou dobu musely obejít bez svého chronického nahrávače. Havířov s druhou přesilovkou naložil o něco lépe a Kozlík dokázal navýšit náskok domácích na 4:1. Aby těch vyloučení nebylo málo, v čase 25:22 šel Stuchlíkovi na trestnou dělat společnost Hanák. I tuto přesilovou hru dokázal Havířov využít a na druhou branku Kozlíka reagovaly Vinohrady oddechovým časem. Ten jim trochu pomohl, přesto se SKV nevyvarovalo dalšího vyloučení. Stuchlík už sice lavičku povinilců i po osobním desetiminutovém trestu opustil, na jeho zahřáté místo ale dosedl Suchý. SKV dokázalo náporu domácích odolat, přesto se do konce prostředního dějství havířovští radovali pošesté. Mžyk potrestal chybu v rozehrávce SKV a po individuální akci dokázal překonat i Weissgärbera.

Když v čase 46:04 Klimeš navyšoval na 7:1, asi nikdo z přítomných nevěřil, že se zápasem dokáží Vinohrady ještě něco udělat. Necelých osm minut před koncem se ale splašila útočníkům SKV kladiva. Nejprve zachoval chladnou hlavu Hartman, půl minuty po něm se dokázal prosadit také Pecha ve spolupráci s Burianem. Havířov poněkud znejistěl a na hřišti se začaly kupit chyby. Jednu z takových dokázal potrestat Ondřej Stuchlík a už to bylo jen o tři branky. Když na trestnou lavici musel odejít Kožušník necelé dvě minuty před koncem utkání, sáhly Vinohrady ke hře bez gólmana, což se jim vyplatilo. Lisa snižoval na 5:7 z pohledu SKV. Po tomto gólu si vybrali i domácí oddechový čas a snažili se kontrolovat poslední vteřiny zápasu. To se ale nelíbilo Lisovi, který v čase 59:22 snížil na nejmenší možný rozdíl. Přestože v posledních vteřinách se Vinohrady tlačily za senzačním vyrovnáním, čas hrál proti nim. Se sirénou si tak mohl nejeden havířovský hráč oddychnout, že tři body zůstávají doma.

Šanci na nápravu reputace mají muži už tuto neděli, kdy se na domácí půdě představí proti Karlovým Varům. V prvním vzájemném utkání v této sezoně SKV na Hurrican nestačilo a po přestřelce 9:12 jeli domů s prázdnou. Vinohrady jim tedy mají co oplácet.

Florbal PEGRES Havířov - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:6 (3:1, 3:0, 1:5)

Branky a nahrávky: 2. Kloza (Mžyk), 4. Mžyk (Vlach), 10. Kučera (Vlach), 25. Kozlík (Kožušník), 27. Kozlík (Kožušník), 39. Mžyk, 47. Klimeš (Kozlík) - 20. Stuchlík Z. (Zavadil), 52. Hartman, 53. Pecha (Burian), 58. Stuchlík O. (Zavadil), 59. Lisa (Stuchlík O.), 60. Lisa (Stuchlík Z.). Rozhodčí: Sojka, Sojka. Vyloučení: 3:5 + Stuchlík Z. 10. Využití: 2:1. Diváci: 154.

Sestava SKV: Weissgärber – Stuchlík O. (C), Vnuk, Lanc, Záň D., Totzauer, Suchý, Jelínek – Stuchlík Z., Zavadil, Záň J., Hartman, Lisa, Skřivánek, Burian, Pecha, Hanák. Trenér: Martin Hovořák.