Pětibodový Skřivánek nasměroval SKV k výhře nad Pelhřimovem

Po první rozpačité části Vinohradští v prostředním dějství zabrali a dostali se do vedení. Jenže Pelhřimov ještě v zápase 12. kola 1. ligy zabral a nakonec z toho bylo drama. Sokolové už těsný náskok udrželi a radují se z vítězství 8:7, na kterém se 5 body podílel útočník Martin Skřivánek.

Vinohradští vedli jako první, když se ve třetí minutě prosadil Skřívanek. Následovala ovšem nevydařená pasáž hry. V rychlém sledu se nechali vyloučit právě střelec úvodní trefy a před ním ještě Petr Blažej. Soupeř dvojnásobnou přesilovku stoprocentně využil a prosadil se jak při převaze 5 na 3, tak při početní výhodě 5 na 4. Rázem tedy vedli Pelhřimovští.

Sokolové dokázali ještě do přestávky srovnat. Rychetníkova tečovaná rána zapadla až za brankáře Pelhřimova Kuchaře. Po úvodních dvaceti minutách tedy bylo skóre nerozhodné. Druhá část domácím vyšla o dost lépe. Nejprve Hartman skvěle připravil další trefu Skřivánkovi, pak se prosadil Kapucián a ve 35. minutě přidal pátou branku SKV Jakub Záň. Hosté odpovědli pouze jedním zásahem Lisy. Vinohrady si tak do závěrečné dvacetiminutovky odnášely dvougólový náskok.

Ani to však domácí neuklidnilo a až do závěrečné sirény se museli hájit vítězství. Hosté totiž zvýšili svou snahu a znovu se dokázali dostat na dostřel. A to i přesto, že domácí pokaždé odskočili. Minutu před koncem završil svůj skvělý výkon v dresu Pelhřimova bývalý hráč SKV Jaromír Lisa, když zkompletoval hattrick a snížil na 7:8. Více už ovšem hosté nezvládli a Vinohrady tak porazily Spartak 8:7.

Dvěma góly a třemi asistencemi nasměroval Vinohradské k výhře Martin Skřivánek. Tři body zaznamenal Jakub Záň. Sokolové slaví druhé vítězství v řadě a i po tomto víkendu setrvají na první příčce prvoligové tabulky. Příští týden je opět na domácí půdě čeká brněnský Hattrick. Zápas se uskuteční v sobotu.

TJ SKV - Spartak Pelhřimov 8:7 (2:2, 3:1, 3:4)

Branky a nahrávky: 3. Skřivánek (J. Záň), 15. Rychetník (J. Záň), 22. Skřivánek (Hartman), 30. Kapucián (Pecha), 35. J. Záň (Skřivánek), 49. D. Záň (Pecha), 51. Hanák (Skřivánek), 56. Hartman (Skřivánek) - 10. Zrzavý (Poduška), 11. Zrzavý (Lisa), 32. Lisa (Poduška), 46. Vlach (Poduška), 53. Lisa (Vlach), 54. Brothánek (Poduška), 60. Lisa (Zrzavý). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváci: 100.

Sestava SKV: Buchta - Rychetník, Š. Raiter, D. Záň, Vlček, Jelínek, Blažej - J. Záň, Skřivánek, Hartman - Kapucián, Pecha, O. Stuchlík (C) - Hanák, Beran, Šneberger. Trenér: Michal Pazdera.