Play down s Elite - krása místo gólů, stav série 1:1

Ladies o víkendu vstoupily do nejdůležitější části sezóny – bojů o záchranu. V tak zvaném play off pro chudé podle terminologie ing. Batíkové sokolky válčí s týmem Elite a po úvodních dvou kolech je skóre nerozhodné 1:1. Je tedy jasné, že půjde dramatickou sérii!

První utkání se odehrálo na poli Elite v hale na Děkance. Sokolky v utkání plném zvratů těsně zvítězily 4:3 a ujaly se tak vedení v sérii hrané na čtyři vítězná utkání.

Již první zápas ukázal, jak pravděpodobně bude probíhat celá série. Ladies si od první minuty nárokovaly balónek, soupeřkám ho půjčily opravdu jen zcela výjimečně a samy statečně kombinovaly. Bohužel převážně na své polovině. Hra sokolek byla po florbalové stránce opravdu perfektní, každá hráčka na hřišti ze sebe ždímala maximum a obě lajny předváděly krásný florbal, nicméně střelu na branku většina akcí postrádala. A pokud už k zakončení došlo, jeho efektivita byla lidově „nula nula nic“. Naproti tomu Elite stažené hluboko na svém území bránilo pevným betonem a pokud se dostalo na balónek, pouštělo se do zuřivých a velice rychlých útoků, které na rozdíl od těch sokolských v 90% ohrozily branku Kutnarové.

První otevřela skóre Dobisíková, která se prosmýkla svých klasickým pohybem od mantinelu na střed a radovala se po dorážce vlastní střely. Ve druhé třetině zaznamenaly ladies opět herní výpadek a Elite se podařilo otočit vývoj zápasu na 2:1. V závěrečné pasáži se ale hráčky Vinohrad zmobilizovaly a v rychlém sledu po sobě přesně zakončily Bartošová, Lingová a svůj první extraligový gól si připsala po dorážce i Zelníčková. Elite se v zoufalství pokusilo o hru v šesti a opravdu se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky, nicméně více už do závěrečného hvizdu nestihly.

První odvetný zápas se odehrál nezvykle v Rieger aréně, neboť Elite nesehnalo jinou halu, sokolky tam získaly výhodu domácího prostředí, jak se ale ukázalo, nebylo to ku prospěchu. Lze říci, že druhý vzájemný zápas byl přesnou kopií prvního duelu, jen si oba týmy vyměnily pozice a po 60 minutách se z výsledku 5:4 radovalo Elite.

Ladies opět do zápasu přinášely kombinaci a na pohled fascinující florbal. Před domácím publikem hrály snad ještě lépe než předešlý den. Opravdu na ně byla radost pohledět, tedy pokud jste fanoušky bezgólové hry. Zejména první a třetí třetina totiž předvedla, na čem může ženský tým v play down ztroskotat. Obrovská nemohoucnost v zakončení! Impotence v tutových šancích a celkově málo ohrožení branky připravily ladies minimálně o pět gólů, které tak zoufale potřebovaly k výhře. Na druhé straně Elite předvedlo, že umí ze svých šancí vytěžit maximum a vstřelit branku i z poměrně malého množství zakončení. Bohužel.

Zápas začal přesně opačně než předešlého dne. Z první branky se už po 29 vteřinách radovalo Elite. Poté ale zaúřadovala domácí Lingová, která se momentálně veze na gólové vlně, a vstřelila hned dvě branky. Sokol se tedy chvíli opájel vedením. Ve druhé třetině se ale opět začaly dít věci. Elite nejprve srovnalo a pak si dokonce vzalo své vedení zpět. Na to ještě zareagovala druhá vinohradská střelkyně Tvrzníková, která výběhem ze standardky opět vyrovnala, bohužel soupeř nedlouho potom znovu dokázal najít recept na vinohradskou obranu a znovu odskočit na rozdíl jediné branky. Závěrečná pasáž byla hodně náročná, ladies tlačily, seč mohly, přesto znovu inkasovaly. I ony se tak musely pět minut před koncem pustit do power play. Poměrně brzy dokázala znovu Tvrzníková vystřelit neuvěřitelný vingl a dát tak sokolkám naději, avšak stejně jako v sobotu Elite, ani Vinohrady nedokázaly vsítit i druhou branku. Zápas tak ovládlo Elite a s velkým uspokojením srovnalo stav série na 1:1.

Další vzájemná utkání čekají oba týmy již tuto sobotu a neděli opět na poli Rieger arény. Doufáme, že ladies tentokráte lépe využijí dobře známého prostředí a přiblíží se na dosah udržení extraligy. Dvě výhry by byly přijatelným odškodněním za nedělní chmurnou prohru. Přijďte sokolky v jejich snaze podpořit a já za ně slibuji, že se rozhodně bude na co dívat!

Elite Praha - TJ SKV 3:4 (0:1, 2:0, 1:3), 11. 3. 2017

Branky a nahrávky: 27. Pechánková (Císařová), 39. Vehar (Miklíková), 60. Divišová (Miklíková) - 19. Dobisíková (Bartošová), 49. Bartošová (Dobisíková), 55. Lingová (Trunečková), 56. Zelníčková (Tvrzníková). Rozhodčí: Tichý, Kapr. Vyloučení: 0:0. Diváci: 28.

Sestava SKV: Kutnarová A. - Trunečková T. Honzová (C), Šádková, Sladkovská - Tvrzníková, Zelníčková, Lingová - Dobisíková, Bursová, Bartošová - Kutrnarová F., Hrdinová, Hyršlová, Bartůňková. Trenéři: Kytka, Doubek.

Elite Praha - TJ SKV 5:4 (1:2, 3:1, 1:1), 12. 3. 2017

Branky a nahrávky: 1. Zlámalová (Divišová), 26. Hnátová (Zlámalová), 32. Zlámalová, 39. Divišová (Mrázková), 50. Císařová (Divišová) - 5. Lingová (Tvrzníková), 13. Lingová (Zelníčková), 36. Tvrzníková (Honzová), 57. Tvrzníková (Trunečková). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:0. Diváci: 37.

Sestava SVK:  Kutnarová A. - Trunečková T. Honzová (C), Šádková, Sladkovská - Tvrzníková, Zelníčková, Lingová - Dobisíková, Bursová, Bartošová - Kutrnarová F., Bartůňková. Trenéři: Kytka, Doubek.