Po studené sprše přišel obrat. Vinohrady porazily Lípu v prodloužení

Z domácího duelu s Českou Lípou uběhlo dvacet minut a sokolové prohrávali 0:4. Pak se ale vrátili do zápasu, duel otočili a sahali i po vítězství, které nakonec vybojovali až v prodloužení.

V rámci 22. kola 1. ligy do Rieger arény zavítal dobře známý soupeř. Českolipští vstoupili do zápasu výborně a už ve čtvrté minutě vedli 2:0, prosadili se Ekl a Vlček. Prvnímu jmenovanému se v úvodní části střelecky dařilo. V 16. minutě bývalý hráč Mladé Boleslavi přidal druhý gól a minutu a čtvrt před koncem prvního dějství zkompletoval hattrick.

Omráčení domácí tak měli 40 minut na to něco se zápasem udělat. A konat začali rychle. Ve 21. minutě snížil v přesilovce po přesné ráně Zavadil. Po velkém tlaku ze strany domácích dostal Vinohrady na rozdíl dvou gólů Linhart. A pak přišly chvíle Jana Hanáka. Nejprve po pěkné přihrávce Lisy vymíchal i českolipského brankáře Dvořáka a následně dorazil do hostující branky míček z brankoviště.

Do třetí části se tedy šlo za vyrovnaného stavu a psychická výhoda díky vyvedené prostřední třetině byla na straně SKV. To také stvrdil ve 44. minutě Dolejš, který poprvé poslal domácí do vedení. Bohužel jen o čtyři minuty později bylo opět srovnáno. Za hosty skóroval Štěrba, a jak se později ukázalo, poslal duel do prodloužení.

Pomalu se už schylovalo k samostatným nájezdům, když v tom pohotově zakončil Jan Linhart, vstřelil svůj druhý gól v zápase a zajistil Vinohradům bonusový bod. Sokolové porazili Českou Lípu 6:5 v prodloužení a na svého soupeře, který je na třetí příčce, ztrácejí tři body.

TJ SKV - FBC Česká Lípa 6:5 (0:4, 4:0, 1:1 - 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 21. Zavadil (Jelínek), 23. Linhart (O. Stuchlík), 34. Hanák (J. Záň), 36. Hanák (Lisa), 44. Dolejš (Skřivánek), 65. Linhart (Z. Stuchlík) - 2. Ekl (Vlček), 4. Vlček (Kněžour), 16. Ekl, 19. Ekl (Slaný), 48. Štěrba (Mlejnek). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 92.

Sestava SKV: Weissgärber - O. Stuchlík (C), Jelínek, Vnuk, D. Záň, Suchý, Rossi, Lanc - Z. Stuchlík, Linhart, Zavadil - Hartman, Dolejš, Skřivánek - Lisa, Hanák, J. Záň - Pecha, Burian. Trenér: Martin Hovořák.