Pohárové drama v prodloužení rozhodla Honzová!

Nebyla to dech beroucí jízda, přesto se sokolky po dvou neúspěšných pokusech z minulých let konečně radují z postupu. V Poháru České pojišťovny prošly přes první vyřazovací kolo, když ve Stochově porazily Nové Strašecí 4:3 v prodloužení. Mohou se tak radovat z účasti mezi 16 nejlepšími.

Ladies v uplynulých dvou letech pokaždé v úvodním kole play off poháru ztroskotaly na Florbalové akademii z Mladé Boleslavi. Tentokráte jim los přiřkl do cesty Nové Strašecí. Utkání se hrálo v pátek od 19 hodin ve Stochově.

Do zápasu lépe vstoupilo Strašecí, které se v páté minutě ujalo vedení. Ještě do přestávky Vinohrady otočily skóre, trefily se Tvrzníková a těsně před koncem třetiny Šádková.

Svěřenkyně Bolka Kytky v prostřední periodě dokonce dokázaly svůj náskok ještě o jednu branku rozšířit. V 35. minutě vstřelila svou druhou trefu útočnice Tvrzníková.

Jenže jako by se sokolky vedení zalekly a domácí florbalistky dokázaly zápas vyrovnat. Ve 41. minutě se prosadila Tučková a o čtyři minuty později Kleknerová. Za stavu 3:3 tak zápas dospěl do prodloužení. Nájezdy odmítla Petra Honzová, která necelé tři minuty před koncem drama rozhodla.

TJ Sokol Nové Strašecí - TJ SKV 3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 5. Mochanová (Kleknerová), 41. Tučková (Jandová), 45. Kleknerová (Kleknerová) - 15. Tvrzníková (Trunečková), 20. Šádková (Zelníčková), 35. Tvrzníková (Honzová), 68. Honzová. Rozhodčí: Jícha, Krupička. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 74.

Sestava SKV: Kutnarová - Čermáková, Lingová, Trunečková, Jiříčková - Honzová (C), Tvrzníková, Jarešová - Vavřinová, Bartůňková, Bartošová - Svobodová, Šádková, Zelníčková - Kutnarová. Trenér: Boleslav Kytka.