Pohárovou stopku vystavila Bohemka

Ladies v osmifinále Poháru České pojišťovny prohrály na domácí půdě s Bohemians 2:10 a s letošním ročníkem pohárové soutěže se loučí. Hosté položili základ svého vítězství především v úvodní třetině, kterou vyhráli 5:0.

Vinohrady prošly mezi 16 nejlepších celků v poháru po výhře nad Novým Strašecím. Osmifinálový duel však vůbec nerozehrály dobře. Soupeř už v deváté minutě vedl 4:0 a po skvělém nástupu diktoval tempo hry.

Ladies do šaten odcházely s pětibrankovou ztrátou. Po přestávce se ale jejich hra znatelně zvedla. Ve 27. minutě si Tvrzníková zpracovala dlouhý pas Lingové a s přehledem vsítila první gól domácích.

O čtyři minuty později sice Slavíková vrátila hostujícímu celku pětibrankový náskok, hra ovšem byla o dost vyrovnanější a SKV si konečně vytvářelo šance. Byla to však nízká produktivita v zakončení, která stála domácím v cestě za snížením.

Ve třetí třetině Bohemians opět trochu více přebrali otěže zápasu a nakonec zvítězili pohodlně 10:2, Ladies od druhé třetiny působily na hřišti lépe, a tak se o lepší výsledek připravily především špatným vstupem do duelu.

Už v neděli čeká ženský A tým další domácí zápas. Tentokráte se svěřenkyně Bolka Kytky utkají s brněnskými Židenicemi. Utkání je na programu od 17 hodin ve vinohradské sokolovně.

TJ SKV - FbŠ Bohemians 2:10 (0:5, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 27. Tvrzníková (Lingová), 60. Honzová (Jarešová) - 3. Nguyenová (Poláková), 6. Bočanová (Omelková), 7. Nguyenová (Chvátalová), 9. Kalecká (Rybičková), 19. Preisslerová (Nová), 31. Slavíková (Havlíková), 44. Lingová (vlastní), 50. Slavíková (Poláková), 53. Rybičková (Hyršlová), 58. Poláková (Kalecká). Rozhodčí: Nekola, Tázler. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 36.

Sestava SKV: A. Kutnarová - Čermáková, Lingová, Trunečková, Sladkovská - Jarešová, Tvrzníková, Honzová (C) - Vavřinová, Vejvodová, Dobisíková - F. Kutnarová, Zelníčková, Bursová. Trenér: Boleslav Kytka.