Pohárový mistr vyloupil Vinohrady

Překvapení se na Vinohradech v neděli večer nekonalo. Pohárový mistr z Boleslavi bere všechny tři body a nepřipustil žádné drama.

Svůj třígólový večer začal Tomáš Chroust už v šesté minutě, ve které zužitkoval nahrávku od svého bratra Tadeáše. Rodinné spolupráce se osvědčovaly i v dalším průběhu utkání. O minutu později akci Pavla Boušky zakončoval Jiří Bouška a hosté vedli už 2:0. Po důrazu v brankovišti dokázal za Rytychova záda dostat míček Renčín a se štěstím snížil na jednobrankový rozdíl. Hosté však měli stále více ze hry a málokdy pouštěli domácí na svou útočnou polovinu. Zaváhání v rozehrávce Vinohrad potrestal ve dvanácté minutě dalším gólem Tomáš Chroust a stav 1:3 z pohledu domácích vydržel až do konce třetiny.

Druhé dějství už bylo pro Vinohrady lepší i střelecky. SKV na Rytycha vyslalo 6 střel (oproti první třetině, kdy to byly pouhopouhé 2), mladoboleslavský brankář byl však vždy na svém místě. Velmi povedenou akci předvedli ve 24. minutě Ondřej Stuchlík, Michal Dolejš a Jakub Renčín – posledního zmiňovaného však Rytych vychytal vykopnutýma nohama. Na gól pomýšlel i Matěj Raiter, který ale bekhendem střílel nad. Ve dvacáté sedmé minutě domácí museli čelit oslabení, to však zvládli bez ztráty kytičky a mohli tak dál dobývat hostující branku. Jako první se v této třetině ale prosadili hosté díky Curneymu. Ten i přes dva blokující hráče dokázal prostřelit Weissgärbera a vymést pavučiny v růžku domácí svatyně. Odpovědět se snažil opět Matěj Raiter a tentokrát mířil i mezi tři tyče, trefil ale Rytycha. Následovala jednoduchá akce hostů nahrávka – nahrávka – gól a Vinohrady prohrávaly 1:5. Ke konci třetiny rozezvučel tyčku Svoboda, dobře hrající Bína přešel přes dva hráče a následně ještě dorážel vlastní střelu, Rytych byl však i tentokrát nepokořen.

Již zmíněný hattrick zkompletoval bývalý hráč Vinohrad – Tomáš Chroust – v úvodu poslední třetiny. Schovaného za domácí obranou našel svého parťáka Jiří Curney a Chroust lehkou žabkou vedle kolene Weissgärbera zvyšoval na pětibrankový rozdíl. O dvě minuty později hosté předvedli několik křižných nahrávek, na jejichž konci stál Kološ. Bušení na hostující vrata ale neustávalo. Zezulkův pokus z půlky proletěl mimo, o půl minuty později ale jeden z rychlých protiútoků fantasticky proměnil Josef Mareš baseballovým úderem bekhendem. Jenže to bylo ze strany SKV všechno. Hosté na svůj účet přidali ještě dvě branky z holí Tadeáše Chrousta a Jiřího Curneyho, díky Rytychovi přestáli povedenou přesilovku domácích, sbalili všechny tři body a vydali se s dobrou náladou domů.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Technology Florbal MB 2:9 (1:3, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 10. Renčín (Bína), 45. Mareš (Svoboda) - 6. Chroust Tom. (Chroust Tad.), 7. Bouška J. (Bouška P.), 12. Chroust Tom., 32. Curney (Křenek), 33. Bouška J. (Bouška P.), 41. Chroust Tom. (Curney), 43. Kološ (Rožnovják), 50. Chroust Tad. (Chroust Tom.), 56. Curney (Jelínek). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 130.

Sestava SKV: Weissgärber – Rossi, Nigrin, Raiter Š., Stuchlík O., Zezulka, Záň – Svoboda (C), Stuchlík Z., Renčín, Dolejš, Bína, Mareš, Králík, Raiter M., Beran, Konečný.