Prague Games - Junioři i juniorky si připsali jednu výhru

Dnešním dnem začaly slavné Prague Games. Turnaj, na který každý rok přijíždějí různé týmy z různých koutů světa. Letos má na tomto turnaji SKV čtyři týmy – juniory, juniorky, dorostence a mladší žáky.

Junioři dnes odehráli své dva zápasy na Podvinném mlýně. Los jim na dnešek určil pražský celek TJ JM Chodov a klub ze západních Čech FBC Plzeň. Ještě včera odehráli junioři velmi povedené přátelské utkání s mužskou rezervou SKV, se kterou v zápase hraném 3x20 prohráli těsně 9:10, ovšem jejich rychlá a houževnatá hra dělala béčkařům nemalé potíže.

Dnešní zápas s Chodovem byl ovšem herně úplně jiný. Chodov byl ve většině zápasu lepší a vyhrál 5:2. Junioři sice ještě v půlce první třetiny vedli 2:1, ale více branek vstřelit nedokázali a Chodov tak utkání otočil ve svůj prospěch.

Druhý zápas s Plzní byl už mnohem povedenější. Celkem 16 sekund od úvodního buly trvalo Jirkovi Davidovi, než vstřelil první branku SKV v zápase. Do půlky zápasu junioři stačili do plzeňské svatyně nastřílet ještě tři další branky a jeden zdařilý kontr se povedl i Plzni. Ve druhé půli se oba týmy trefily ještě jednou a tak si junioři připsali první vítězství (5:2) na letošních Prague Games.

V hale ve Štěrboholech dnes hrály juniorky. V prvním zápase je čekaly Bivojky z Litvínova. Naše juniorky ale zápas zvládly a především díky třem bodům Terezky Trunečkové vyhrály 3:1. Ve druhém zápase se měly utkat s finským týmem Loisto, za který údajně nastoupily i dvě finské reprezentantky. Loisto se ukázalo jako těžký soupeř a naše juniorky porazilo vysoko 10:0. Zítra juniorky čeká ještě zápas s Bohemians, tak jim držme palce, ať si připíší druhou výhru ve skupině!

Dorostenci se dnes ukázali v hale VŠE a změřili své síly se slovenskými Košicemi a švédským Halmstad IBK Indians. Proti Košicím po první půli prohrávali pouze 0:1, ve druhé ale začalo padat více branek a bohužel jich padlo o trochu více do té vinohradské. První zápas tedy dorostenci prohráli 2:4. Druhý střet s Hamstadem už byl vyrovnanější a o výsledku zápasu rozhodla jen jediná branka. A protože tuto branku vstřelil soupeř, připisují si tak dorostenci do tabulky porážku 0:1.

Nejmladší zastoupení SKV jsou mladší žáci spojení s elévy, kteří dnes hráli v hale na Ruzyni. V prvním zápase dokázali vybojovat remízu se Znojmem 3:3 a ve druhém zápase nestačili na pražskou Spartu a prohráli 1:5. Po dnešku tedy mají v tabulce ze dvou zápasů jeden bod.