Prague Games - Švédové vystavili stopku dorostencům i juniorům

Páteční den byl ve znamení play off. Mužstva buď postupovala do dalších kol, nebo se s turnajem loučila.

Už v osm hodin ráno v hale VŠE odehráli dorostenci svůj první zápas play off. Soupeřem byl švédský tým Halmstad IBK Ninjas. Dorostencům se na PG zatím ještě nepovedlo vyhrát nebo uhrát remízu a pokud chtěli postoupit, tak si museli připsat první vítězství. Bohužel se tak nestalo. Halmstad předvedl kvalitní výkon a výsledkem 0:5 se dorostenci museli s letošními Prague Games rozloučit. Na Prague Games vstřelili celkově čtyři branky, o které se postarali Šmejkal, Daníček, Kytka a Stolín.

Pár minut před desátou hodinou začalo první kolo play off pro naše juniorky. Soupeřem byl Uherský Brod, který zatím na turnaji ještě nevyhrál. Vyrovnaný zápas nakonec dopadl lépe pro moravské hráčky, které naše juniorky porazily těsně 3:2. Juniorky tedy dál nepostoupily a s turnajem se tedy musely rozloučit hned v prvním kole. Nejlepšími hráčkami našeho týmu podle bodování byly Caroline Rooijakkers (2+1) a Tereza Trunečková (1+2) (pozn.: ve statistikách nejsou uvedeny branky a asistence z posledního zápasu).

V zastoupení SKV tedy na turnaji zůstali pouze junioři, který ještě včera večer postoupili výhrou 6:0 nad Pardubicemi. Dnešním soupeřem juniorů byl švédský tým Lindas Waves Black. Po povedeném začátku, kdy si junioři vytvořili i pěkné brankové příležitosti, byl přeci jen lepší soupeř. V první půlce musel brankář Zdeněk Chamrád předvést pár pořádných zákroků a jen díky němu vedli švédové po prvním poločase pouze 1:0.

Ve druhé půli už Švédové proměnili více šanci a nakonec zvítězili 5:0. Junioři se tedy jako jediný tým SKV dokázali probojovat přes první kolo play off, bohužel hned v tom dalším už neuspěli a s turnajem se loučí také. Nejlepším hráčem týmu podle kanadského bodování byl jednoznačně střelec Jirka David (8+0).