Pražské derby pro Bohemians

Ladies nevstoupily do sezony úspěšně. V úvodním utkání nového extraligového ročníku podlehly na domácí půdě Bohemce 1:8. Jediný gól domácích vstřelila před 88 diváky Kristýna Vejvodová.

Sokol nevstoupil do zápasu špatně a v úvodu se ke střele dostala například Tvrzníková. Jenže soupeř pak zahrozil a z minima vytěžil branku. Polákové nenápadný pokus z velkého úhlu skončil v síti. Ve 14. minutě přišla pro domácí další rána. Eliška Reischlová vystřelila na blížší tyč a míček podruhé zapadl za brankovou čáru.

I ve druhé části si hostující celek udržoval větší převahu, zejména jeho elitní útok, ve kterém řádila reprezentantka Hana Poláková. Ve 29. minutě navýšila náskok hostů na 3:0 bývalý hráčka SKV Kristýna Jarešová. A o pět minut později stejná útočnice využila přesilovku.

Pak konečně přišla první trefa Vinohrad v novém extraligovém ročníku. Tvrzníková vyslala do sóla Vejvodovou, která po pěkné kličce překonala brankářku Omelkovou a snížila na 1:4.

Bohemians ve třetí části ještě stihli navýšit skóre o další čtyři branky. Poláková si nakonec ze zápasu odnesla sedm bodů za čtyři góly a tři přihrávky. SKV tak v úvodu sezony padlo s Bohemkou 1:8. Šanci napravit tento výsledek má už v neděli, kdy se ve Střešovicích utká s Panthers. Zápas se hraje od 18 hodin.

TJ SKV - FbŠ Bohemians 1:8 (0:2, 1:2, 0:4)

Branky: 37. Vejvodová (Tvrzníková) – 6. Poláková (Šindelářová), 14. Reischlová (Nová), 29. Jarešová (Radová), 34. Jarešová (Poláková), 41. Bočanová (Poláková), 46. Poláková (Loudová), 52. Poláková (Jarešová), 57. Poláková (Slavíková). Rozhodčí: Hátlová, Jansová. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváci: 88.

Sestava SKV: Kuchyňková - Honzová, Tvrzníková, Trunečková, Šádková - Zelníčková, Vejvodová, Lingová (C) - Kylarová, Kutnarová, Žižková - Bursová, Vavřinová. Trenéři: Boleslav Kytka a Pavel Doubek.