1304_816A1525.JPG

Pražské derby rozhodovaly nájezdy

Čtvrteční předehrávka 16. kola přinesla pražské derby mezi Vinohrady a Black Angels. Utkání sousedních týmů v tabulce musely rozhodovat až nájezdy.

Derby dvou pražských celků se ze soboty přesunulo už na čtvrtek. Vinohrady tak čekal třetí zápas během šesti dnů. SKV šlo už ve čtvrté minutě do vedení. Bleskurychle rozehranou standardní situaci úspěšně zakončoval Lanc. V sedmé minutě byl Kopecký faulován ve vyložené šanci a sudí nařídili nájezd. K tomu se postavil Renčín a nekompromisní kličkou srovnal stav. Netrvalo dlouho a díky střele z dálky a Dejmalově zakrytému výhledu, šli hosté poprvé do vedení. Vzápětí ale bylo vyrovnáno. Kapitán Stuchlík jen tak tak udržel na středu míček a následně si ze tří protihráčů udělal kužely, zadovkou našel Hanáka a bylo vyrovnáno. Netrvalo ani minutu a navrátilec do sestavy Zezulka se díky teči hostujícího obránce mohl radovat z gólu na 3:2. Do konce první třetiny muselo SKV ještě čelit oslabení, které ale přestálo bez ztráty vedení a šlo do šatny klidnější.

Na vyrovnávací gól hosté nemuseli dlouho čekat. Hned 4 minuty po začátku druhé třetiny se po dorážce radoval Havránek. V čase 35:47 i Vinohrady dostaly výhodu přesilové hry, ta se však minula účinkem a na světelné tabuli stále svítil stav 3:3. Časomíra pomalu odpočítávala poslední dvě minuty prostřední části, když tu se přesnou trefou téměř z nulového úhlu prosadil Beran a vrátil tak domácím vedení.

Závěrečná část nabídla druhou přesilovku hostů. V té ale byli nebezpečnější spíše domácí, kteří tak dlouho drželi hubený jednobrankový náskok. Po několika neproměněných akcích na obou stranách se až necelé tři minuty před závěrečným hvizdem dokázal prosadit Renčín. Ten využil zmatku před domácí brankou a poslal tak pražské derby do prodloužení.

Pětiminutové prodloužení hrané 3 na 3 přineslo nervydrásající bitvu. Ve Vinohradské brance se totiž Dejmal zdržel zhruba jen půl minuty, jelikož SKV v prodloužení sáhlo ke hře 4 na 3. Black Angels několikrát ostřelovali opuštěnou vinohradskou svatyni, gól ale nepadl ani na jedné straně. Vinohrady se tak poprvé v této sezoně začaly chystat na trestná střílení.

V první sérii se nejprve radoval Renčín na straně hostů, Hanák ale vzápětí povedenou kličkou také svůj pokus proměnil. Druhá série nepřinesla ani jednu úspěšnou trefu, na Dejmalovi s Matiáškem si vylámali zuby Hněvkovský i Zezulka. Při třetí sérii nekompromisně zakončil do šibenice Jakub Boček a Kapucián tak musel proměnit. Matiášek ale vinohradského útočníka vychytal a druhý bod si tak do tabulky připsali hosté.

TJ Sokol Královské Vinohrady - BLACK ANGELS 4:5 (3:2, 1:1, 0:1, 0:0) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 4. Lanc (Zezulka), 9. Hanák (Stuchlík), 10. Zezulka (Kapucián), 39. Beran (Rychetník) - 7. Renčín, 8. Hněvkovský O. (Velechovský), 24. Havránek (Kopecký), 58. Renčín (Boček J.), rozhodující nájezd Boček J. Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 95.

Sestava SKV: Dejmal – Rychetník, Raiter, Jelínek, Záň D., Hájek, Stuchlík (C), Máca – Záň J., Hartman, Beran, Lanc, Zezulka, Kapucián, Otta, Hanák, Vlček, Blažej, Šneberger. Trenér SKV: Michal Pazdera.