Přestřelka s Elite výhrou neskončila

Ženský A tým v posledním kole základní části podlehl Elite na jeho hřišti 5:10.

Úvod zápasu byl ze strany Vinohrad dobrý. Jenže v 11. minutě se na Sokol spustila lavina. Elite během sedmi minut vstřelilo čtyři branky a hostující hráčky musely mít z neúspěšného vývoje utkání rozporuplné pocity. Ačkoliv se snažily tvořit hru, dostávaly se do šancí, góly chladnokrevně stříleli domácí.

Holky se však ve druhé části oklepaly a prvním světlým zábleskem byla trefa Elišky Čermákové. Bohužel pak přišly další dva slepené góly soupeře. V rozmezí 90 vteřin se trefily Lamková a Domonkosová.

Vinohrady poté zapnuly ještě více a snažily se dobývat branku soupeře. Ve 26. minutě se do přečíslení řítila Jiříčková. Nabídla balonek Tvrzníková a ta ho zametla do branky. Jen o pár desítek vteřin později měly hostující hráčky k dispozici početní výhodu. Skvěle hrající Jiříčková poslala přihrávku na Šádkovou, která z ostrého úhlu propálila i brankářku Mičolovou.

Druhá část tedy skončila 3:3 a celkové skóre už nevypadalo tak beznadějně. Hostující hráčky se i ve třetí třetině snažily o zvrat a vstřelily další dvě branky (první extraligovou trefu zaznamenala Karolína Černovská). Jenže na víc nestačily. Naopak v obraně nakupily velké množství chyb, které zapříčinily i konečný stav.

SKV prohrálo 5:10 a do play down je na čem pracovat. Je ale také na čem stavět a hráčky teď mají 14 dní na to, aby do rozhodujících bojů o záchranu vyladily formu. Úvodní utkání série 1. kola play down se odehraje 13. března.

Elite Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 10:5 (4:0, 3:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 11. Vejdělková, 13. Drobná (Nosková), 16. Vránová (Jelínková), 18. Nosková, 23. Lamková (Jelínková), 25. Domonkosová, 25. Valášková (vlastní), 47. Nosková (Novotná), 53. Lamková (Štěpánová), 53. Vejdělková (Nosková) – 22. Čermáková (Černovská), 26. Tvrzníková (Jiřičková), 28. Šádková (Jiřičková), 43. Tvrzníková (Jiříčková), 53. Černovská (Honzová). Rozhodčí: Herman, Oriš. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 31.

Sestava SKV: Máčilová - Honzová, Strejcovská, Sladkovská, Valášková (C), Červená - Jiříčková, Tvrzníková, Bartošová - Černovská, Javorská, Čermáková - Petřeková, Šádková, Hyršlová. Trenérka: Magdalena Kotíková.