Přestřelka s Ostravou v neprospěch SKV

Vedli 2:1, 4:3 a 5:4, v závěru srovnali na 7:7, přesto sokolové nedokázali vytěžit z utkání 15. kola Livesport Superligy body. Ostrava rozhodla gólem z 53. minuty a nakonec si z Rieger arény odvezla vítězství 8:7. Už v neděli se Vinohrady představí v rámci nejvyšší soutěži znova, tentokráte na hřišti Liberce.

Ve sváteční den se na Vinohradech hrál svižný florbal plný pěkných akcí, diváci navíc viděli hodně branek. V neprospěch SKV bohužel nejspíš rozhodla velká nedisciplinovanost. Ale popořadě. Jako první se dostala do vedení Ostrava. Na její úvodní trefu zareagovali dělovkou Zbyněk Stuchlík a trefou z bezprostřední blízkosti Jan Fiala.

Hosté poté sice dvěma góly opět dostali vedení na svou stranu, to ale Vinohradské spíše nabudilo. V 19. minutě první formace domácích sehrála nádhernou akci, kterou zakončil bekhendem Vojtěch Klápa. Po první třetině se šlo do šaten za nerozhodného stavu 3:3.

Přestřelka pokračovala i ve druhé části. Obránce Oliver Gold si udělal výlet na útočnou polovinu a těžil z toho zakončující Jan Procházka. A na gól ostravského mladíka Daniela Chatrného pak dokázal najít odpověď Štěpán Švejda po šikovném přiťuknutí od Ondřeje Stuchlíka. Po dvou třetinách tedy měli sokolové střetnutí solidně rozehrané a vedli 5:4.

Ve třetí části byla Ostrava lepší a během necelých tří minut vsítila tři slepené góly. Svěřenci koučů Kotlase a Bouši se ještě dokázali do zápasu vrátit, když se po fantastickém sólu prosadil Štěpán Čuda. „Dostal jsem se do prekérní situace, kdy už jsem moc neměl kam jinam jít, tak jsem to proběhl, zavřel oči a vyšlo to,“ komentoval skromně svou parádní trefu.

Ta dostala sokoly do hry. A ve 48. minutě bylo srovnáno. To se ze vzduchu náramně trefil kapitán Lukáš Lanc. Jenže poslední slovo měli Ostravané. V 53. minutě rozhodl slovenský reprezentant Ladislav Gál. Ostrava vyhrála v Rieger aréně 8:7. Vinohradští museli čelit pěti oslabením a třikrát v početní nevýhodě inkasovali. To byl jeden z hlavních důvodů porážky.

„Byl to solidní zápas. Neměli jsme úplně ideální první třetinu, přesto jsme z ní odcházeli za stavu 3:3. Od druhé části jsme hráli velmi slušně a tak, jak bychom si s Davidem představovali, aby se tým prezentoval. Rozhodly zbytečné fauly a nedisciplinovanost, z čehož pramenila řada gólů Ostravy. A také nás lepší výsledek stál výpadek na začátku třetí třetiny,“ ohlédl se za duelem trenér SKV Michal Kotlas.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Ostrava 7:8 (3:3, 2:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 11. Z. Stuchlík (O. Stuchlík), 15. Fiala (V. Kopecký), 19. V. Klápa (Z. Stuchlík), 27. Procházka (Gold), 36. Švejda (O. Stuchlík), 45. Čuda, 48. Lanc (V. Kopecký) – 4. Soukup (Jakubec), 17. Gál (Pešat), 18. Sládek (Chatrný), 29. Chatrný (Pešat), 43. Chatrný (Sládek), 43. Sládek (Šubert), 45. Herblich (Klimscha), 53. Gál (Klimscha). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:3. Diváci: 84.

Sestava SKV: Šantora - O. Stuchlík, Čuda, Lanc (C), Hartman, Horák, Gold - Švejda, Z. Stuchlík, Klápa - Fiala, Pergler, Kopecký - Hájek, Máca, Procházka. Trenéři: Kotlas, Bouša.