TatranSKV
9:4(2:2,3:1,4:1)
včera v 20:00 @ Sportovní centrum Řepy, Livesport Superliga, 3. kolo

Prohra s Tatranem. Sokolové drželi krok jen v 1. třetině

Sokolové v dohrávce 3. kola Livesport Superligy dokázali držet vyrovnaný stav s domácím Tatranem pouze v první části. V té druhé Střešovičtí odskočili o dvě branky a nakonec zvítězili 9:4. Dvakrát se za SKV prosadil Milan Bína.

V desáté minutě Vinohrady prohrávaly na půdě úřadujícího mistra 0:2. Závěr úvodní dvacetiminutovky však patřil žlutočerným. Zbyněk Stuchlík oslavil návrat do sestavy po zranění gólovou dorážkou, které předcházel průnik Daniela Gärtnera. Před první sirénou pak skvěle na středu hřiště vybojoval míček Milan Bína a chytrou střelou na zadní tyč překonal gólmana Klimenta. 2:2.

Tatran ovšem ve druhé části přidal a díky dvěma slepeným gólům Patrika Šebka a Adama Tlapáka odskočil. Ve 34. minutě se navíc prosadil Milan Meliš a Střešovičtí si vzali zápas pod svou kontrolu. Nic na tom nezměnil ani další zásah Bíny. Zkušený kanonýr se trefil jen těsně poté, co se na hřiště vrátil vyloučený Matyáš Kouba.

Domácí ve třetí části ještě navýšili svůj náskok. Postupně se radovali Jonáš Kreysa, Matěj Havlas, znovu Kreysa a do prázdné branky Adam Bureš. Za SKV skóre změnil ještě Ondřej Pužman, jenž se pěkně otočil s míčkem na středu a přišpendlil ho do sítě. SKV prohrálo v Řepích na hřišti Střešovic 4:9.

„Je pravda, že první třetina byla vyrovnaná, ale pak se ukázalo, že Tatran má kvalitnější a zkušenější hráče. Zkušenost určitě rozhodla, protože my jsme najednou ve druhé třetině začali ztrácet po presinku Tatranu hrozně balonků. To nás stálo zápas,“ řekl ve svém hodnocení asistent trenéra Vinohrad Marek Hluchý.

„O kvalitě soupeře se asi nemusíme bavit. Utkání opět rozhodla první lajna Tatranu, která sice hrála v obměněném složení, ale nasypala nám spoustu gólů, přestože jsme se na to připravovali. Soupeř nás potrestal skoro ze všeho, co jsme mu nabídli,“ dodal nejlepší hráč duelu na straně SKV Milan Bína. Už v neděli budou moci sokolové zabojovat o lepší výsledek doma proti Kanonýrům Kladno.

ESA logistika Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (2:2, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 8. Havlas (T. Hanák), 10. Havlas (T. Hanák), 26. Šebek (Majer), 27. Tlapák, 34. Meliš (Kreysa), 45. Kreysa (Meliš), 52. Havlas (Kreysa), 59. Kreysa (T. Hanák), 60. Bureš (Kliment) – 14. Z. Stuchlík (D. Gärtner), 20. M. Bína (Horák), 37. M. Bína (Jan Procházka), 51. Pužman (Pergler). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:0. Bez využitíDiváci: 137.

Sestava SKV: Futschik - Trojáček, Bajko, Jiří Procházka, Doleček, Pražák, Jan Procházka (C) - Pergler, Pužman, Plíhal - T. Gärtner, D. Gärtner, Z. Stuchlík - Horák, Bína, Hájek - Karásek, Mervart. Trenér: Purkrábek.