2283_Petr_Hartman_SKV_FBC_Ostrava.JPG

Prohra v Otrokovicích a domácí prohra s Ostravou

Sokolům se výsledkově před Vánocemi nezadařilo. V pátek prohráli na hřišti Otrokovic 2:4, když nedokázali lépe zužitkovat střeleckou převahu. V neděli jim štěstí nepřineslo ani domácí prostředí. S ostravským FBC padli i přes drtivý finiš 4:6. Další zápas Vinohrady sehrají mezi svátky 29. prosince od 16 hodin na hřišti Mladé Boleslavi.

Vinohradští v pátek přestříleli domácí celek 24:13. Jenže s úspěšností střelby pod deset procent se uspět nedá. „I když jsme prohráli, tak budu v hodnocení pozitivní. Plnili jsme to, co jsme si řekli. Skoro celý zápas jsme bušili do dobře zavřené obrany. Otrokovice měly spoustu bloků. Nebyli jsme schopní dát gól, nakonec jsme dali pouze jeden ze hry, to nás mrzí,“ zmínil špatnou produktivitu kouč SKV Miroslav Purkrábek.

Domácí se v páté minutě dostali do vedení po gólu Petera Nehily. Na další branky si museli diváci na Štěrkovišti počkat až do třetí části. Matěj Horák přihrávkou od mantinelu krásně našel před brankou volného Votjěcha Klápu a ten srovnal. Jenže Otrokovickým následující minuty vyšly. Postupně se prosadili Jakub Grich, Jiří Halama a při hře sokolů bez brankáře zpečetil výhru Otrokovic František Vykopal.

Hosté už dokázali konečný výsledek pouze zkorigovat. Při hře v šesti se tři minuty před koncem prosadil střelou z prostředka hřiště Ondřej Plíhal. Na víc už ovšem žlutočerný tým neměl čas. „Bylo to těžké defenzivně laděné utkání. Naším problémem bylo, že se nám nedařilo skórovat,“ ohlédl se za porážkou na Moravě brankář SKV Roberts Blumbergs.

Panthers Otrokovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 5. Nehila (L. Kubíček), 44. Grich (Halama), 49. Halama (Zapletal), 57. Vykopal (Sovják) – 41. V. Klápa (M. Horák), 58. Plíhal (O. Stuchlík). Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 120.

Sestava SKV: Blumbergs - Kellermann, Hartman (C), Trojáček, Jan Procházka, O. Stuchlík, Jiří Procházka - Horák, Kužel, Klápa - D. Gärtner, T. Gärtner, Gregor - Plíhal, Pergler, Hájek - Pinkas. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.

Sokolům absolutně nevyšla úvodní dvacetiminutovka. Ostravané trestali chyby v rozehrávce, okýnka v defenzivě i nedůraz před brankou a po první části vedli 4:0. A když pak v polovině utkání Ladislav Gál nenápadnou střelou od mantinelu zaskočil brankáře Aleše Křepelku, vypadalo to s nadějemi SKV na obrat bledě.

Domácí se přesto zvedli a ve třetí třetině zkusili utkání zdramatizovat. V přesilvoce zamířil do horního růžku branky Petr Hartman a vymazal nulu v kolonce vstřelených branek SKV. Finiš Vinohrad pak přibrzdil Pavel Barabáš, jenž z dorážky vrátil hostům pětigólový náskok. To nejlepší si pak svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka schovali až na úplný závěr.

Tři a půl minuty před koncem se po výhozu gólmana Křepelky a následném prodloužení Ivana Perglera dostal k míčku Daniel Gärtner a v samostatném úniku si poradil výborně. Dvě minuty před koncem pak při hře v šesti krásně zamířil Vojtěch Klápa a dal na 3:6. Sokolové vykřesali jiskřičku naděje. 23 před koncem při drtivém tlaku pak stejný hráč zamířil přesně podruhé a stanovil konečné skóre 4:6. Na další branky už nezbyl čas.

„Zápas se lámal už v první třetině a ta druhá nebyla o moc lepší. Ostrava víc chtěla. Její hráči byli všude dřív, byli rychlejší a důraznější,“ řekl na úvod hodnocení trenér Miroslav Purkrábek. „Musíme makat, zlepšit se a body teď získat někde jinde. Není jiná možnost,“ dodal k nelichotivé formě SKV v posledních zápasech. Krátce po svátcích se Vinohrady představí v Mladé Boleslavi v rámci 17. kola Livesport Superligy.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Ostrava 4:6 (0:4, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 43. Hartman (Trojáček), 56. D. Gärtner (Pergler), 59. V. Klápa (Ja. Procházka), 60. V. Klápa (Ja. Procházka) – 4. Šubert (Jakubec), 9. Němec (Choma), 11. Marčon (Kuczera), 19. Daniš (Pešat), 30. Gál (Herblich), 51. Barabáš (Pešat). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 101.

Sestava SKV: Křepelka - Otta, Jan Procházka, O. Stuchlík, Jiří Procházka, Kellermann, Trojáček - Klápa, Hájek, Hartman (C) - Pergler, D. Gärtner, T. Gärtner - Horák, Kužel, Plíhal - Gregor, Máca, Pinkas. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.