SKVKanonýři
5:2(2:0,1:1,2:1)
ne 6. 10. 2024 17:00 @ TJ Sokol Vinohrady, Livesport Superliga, 4. kolo

První polovina zápasu určila směr. SKV poráží Kladno 5:2

Sokolové vybojovali druhou domácí výhru v sezoně. Nováčka z Kladna porazili díky zvládnuté první půlce utkání 5:2. Na třech gólech z pěti měli podíl bratři Gärtnerovi. SKV se v tabulce vyšvihlo na osmou příčku a už v neděli se představí v dalším střetnutí na půdě Karlových Varů.

Vinohradští zažili dobrý vstup do zápasu. Tomáš Gärtner ve druhé minutě vybojoval míček u mantinelu, předal ho svému dvojčeti Danielovi a ten chytrým zakončením pod tělem brankáře Haleše otevřel skóre. Před první sirénou domácí navýšili skóre. Ondřej Pužman rozehrál standardku, Vladimír Bačinský natáhl z dálky a jeho pokus se zatřepotal v síti.

V úvodu druhé dvacetiminutovky SKV vedlo už 3:0. Bačinský si dobře poradil u mantinelu a naservíroval pěknou přihrávku Štěpánu Švejdovi. Ten se nerozpakoval a zametl míček do branky. Až za nepříznivého stavu 0:3 se poprvé prosadili i Kanonýři. Chybu v rozehrávce SKV proměnil v gól Tadeáš Chroust.

Třígólové vedení si vzal Sokol zpět ve 44. minutě. Zbyněk Stuchlík dobře přehrál napadající kladenské hráče a Daniel Gärtner akci vyšperkoval parádní otočkou a ještě lepším zakončením. Dvě minuty před koncem dal hostům při hře bez brankáře naději na lepší výsledek Matěj Stůj. Sokolové ale závěrečné drama odmítli. Bratři Gärtnerovi vymíchali obranu Kanonýrů a zpečetili skóre.

SKV tedy zápas věnovaný sokolské organizaci vyhrálo 5:2. „Takticky to nebyla žádná velká podívaná, na druhou stranu to pro diváky, doufám, atraktivní bylo. Byl to velký boj z obou stran. Gólově jsme měli většinu zápasu navrch, i když jsme nehráli tolik s míčkem, což ale ani nebyl náš cíl. Z hlediska obrany jsem s výkonem spokojený,“ načal své hodnocení hlavní kouč Vinohrad Miroslav Purkrábek.

Pak se ještě trenér vyjádřil k podpoře fanoušků a k nadcházejícímu střetnutí. „Diváci byli opravdu skvělí, hnali nás dopředu od začátku. Čeká nás venkovní utkání na půdě Karlových Varů. Na každý zápas se chystáme podobně. Máme nějakou hru, kterou se chceme prezentovat. A je jedno, jestli to budou Karlovy Vary nebo Tatran,“ dodal Purkrábek.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Kanonýři Kladno 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. D. Gärtner (T. Gärtner), 19. Bačinský (Pužman), 23. Švejda (Bačinský), 44. D. Gärtner (Z. Stuchlík), 59. T. Gärtner (D. Gärtner) – 36. Tadeáš Chroust (Papoušek), 59. Stůj (Bachmaier). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 193.

Sestava SKV: Křepelka - Trojáček, Bačinský, Doleček, Jiří Procházka (C), Jan Procházka, Pražák, Bajko - Švejda, Pužman, Karásek - D. Gärtner, Z. Stuchlík, T. Gärtner - Horák, Bína, Hájek - Mervart. Trenér: Purkrábek.