První úkol splněn! Ženy dělí jedna výhra od extraligy

Ženský tým si v úvodním utkání finálové série první ligy poradil s Bulldogs Brno a zvítězil 3:0. Pokud tak příští týden vyhraje na půdě Brna, může slavit přímý postup do extraligy.

Oba týmy začaly trochu opatrně. Nikdo se nechtěl jako první dopustit větší chyby. V úvodních minutách se jevily jako lepší domácí hráčky, soupeřky však brzy vyrovnaly hru a začaly se i ony střelecky prosazovat. V první části nakonec Bulldogs domácí přestříleli.

Druhá třetina začala náporem Brňanek. Nejprve musela gólmanka Jandová zneškodnit několik šancí, následně za ní zazvonila horní tyčka. Pak ale konečně přišel první úder. Terka Komorousová si na středu zpracovala míček, zamířila a její střela se zastavila až v šibenici hostující branky.

Zanedlouho to bylo 2:0. Dobře zaplněné hlediště rozjásala Hanka Vejborná, když zachytila odražený balon a pod tělem brankářky Markové ho poslala do sítě. Hostující hráčky byly jako opařené a nedokázaly se dostat zpátky do zápasu.

Ve třetí třetině znovu vyrovnaly hru, ale selhávaly zejména v zakončení. A tak přišlo definitivní rozuzlení. Eliška Čermáková přebrala míček od Terky Trunečkové a přišpendlila ho suverénně pod břevno. Domácí hráčky i nadále bojovaly, skvěle chytající Jana Jandová se snažila udržet čisté konto a diváci už tušili, že vítězství je blízko.

Vinohrady už si závěr zápasu pohlídaly a v prvním utkání finále triumfovaly 3:0. Příští týden je tak čeká velká výzva. V případě vítězství na brněnské půdě mohou slavit postup do nejvyšší tuzemské soutěže.

TJ SKV - itelligence Bulldogs Brno 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky:
 21. Komorousová (M. Jandová), 24. Vejborná (Batíková), 40. Čermáková (T. Trunečková). Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Bez vyloučení. Diváci: 268.

Sestava: J. Jandová - Hrdinová (C), Samake, Dresslerová, Strejcovská, Müllerová, Lehutová, Šíchová - Komorousová, M. Jandová, Kuhnová - Čermáková, T. Trunečková, Tvrzníková - Batíková, K. Trunečková, Vejborná - Reichová, Červená. Trenéři: Petr Jirges, Luděk Pokorný a Vilém Svoboda.