První výhra v nové sezoně! Sokolové vezou z Karlových Varů dva body

První výhra v novém superligovém ročníku přichází ve 3. kole! Sokolové měli po první třetině duelu v Karlových Varech zaděláno na tříbodové vítězství, o náskok ale postupně přišli, a tak musel až v prodloužení o výhře rozhodnout Daniel Gärtner. Vinohradští zapisují dva body, v tabulce jsou devátí a teď je čeká první domácí zápas.

Úvod zápasu byl bohatý na góly. Ve třetí minutě skvěle vybojoval míček Ivan Pergler, posunul ho na Ondřeje Plíhala a ten se trefil z dálky. O chvíli později domácí srovnali, ale zbytek třetiny patřil SKV. Po ráně Jana Procházky míček vyplaval ze skrumáže k dorážejícímu Vojtěchovi Krupičkovi a letní posila SKV zapsala svůj premiérový gól za klub. Do třetice se žlutočerní radovali v úvodní části v deváté minutě. Po pěkné kombinace natáhl z dálky ke střele Tomáš Gärtner a zaskočil domácího brankáře.

Ve 25. minutě to pro hosty vypadalo ještě lépe. Ondřej Plíhal měl dostatek času uvolnit nabíhajícího Ivana Perglera a ten nekompromisně zavěsil. Karlovarští dokázali na čtvrtý gól SKV zareagovat, na rozdíl dvou branek opět snížil Lebeda. Po dvou třetinách vedly Vinohrady 4:2. Třetí dvacetiminutovka ale sokolům nesedla.

V přesilovce pět na tři snížil Michal Klápa a po chybě v rozehrávce srovnal Matěj Korbel. Vinohradští přesto mohli dokráčet k výhře. V 54. minutě skóroval po standardní situaci Daniel Keller a pak ve čtyřminutovém oslabení přidal šestou branku SKV z rychlého brejku Tomáš Gärtner. Jenže domácí se nevzdali a dlouhé přesilovky nakonec využili. Konkrétně Michal Strachota, který po dvou individuálních akcích a dobře umístěných střelách srovnal.

Vinohradští měli blízko ke třem bodům, nakonec ale brali alespoň dva. Prodloužení po fantastické bratrské spolupráci rozhodl Daniel Gärtner, který kličkou překonal domácího gólmana Váradiho. „Bohužel více jak polovinu zápasu se nám nedařilo plnit to, co jsme chtěli. Po stavu 4:1 jsme přestali hrát,“ litoval promarněného náskoku trenér SKV Miroslav Purkrábek.

Další zápas sehrají sokolové už ve čtvrtek, kdy v prvním domácím utkání sezony vyzvou v pražském derby Butchis. Zápas je na programu od 17:30.

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:7 (1:3, 1:1, 4:2 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 4. Lebeda (Fenik), 31. Lebeda (Macháček), 50. M. Klápa (Strachota), 52. Korbel (Macháček), 57. Strachota (M. Klápa), 58. Strachota (Macháček) – 3. Plíhal (Pergler), 4. Krupička (Ja. Procházka), 9. T. Gärtner (D. Gärtner), 25. Pergler (Plíhal), 54. Keller (D. Gärtner), 57. T. Gärtner (D. Gärtner), 65. D. Gärtner (T. Gärtner). Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt. Vyloučení: 1:2, navíc Štěpán Čuda (SKV) 4 min. Využití: 3:0. Diváci: 251.

Sestava SKV: Křepelka - Krupička, Jan Procházka (C), Trojáček, Araks, Jiří Procházka, Čuda - Pergler, Z. Stuchlík, Plíhal - Horák, Žiška, Pužman - Keller, T. Gärtner, D. Gärtner - Hájek, Mervart. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.