První zápas Vinohradským nesedl, tři body si odváží Hattrick

Vinohrady nezažily úspěšný vstup do nového ročníku první ligy a v rámci prvního kola prohrály na domácí půdě s brněnským Hattrickem 5:7.

Diváci se ještě ani nestihli pořádně usadit a hosté už slavili první gól. Gólový účet zápasu otevřel Jakub Marek. Hosté byli v první třetině vždy o krok napřed a domácí museli stále dotahovat. Na Markovu branku reagoval z dorážky Smutný, na další gól hostů, o který se postaral Jaroslav Hlaváček, pak odpověděl Dolejš. Po první části byli přesto spokojenější Brňané. Hlaváčkova střela byla znovu úspěšná.

Vinohradští nebyli ve své kůži a marně dobývali branku Jana Chrásta. Hosté naopak trestali chyby a v koncovce působili nekompromisně. Druhá část přinesla pouze jeden gól, který vstřelil Zdeněk Habr a navýšil tak náskok hostujícího celku na dvě branky. Domácí bušili do brněnské obrany, ale bez efektu.

Vinohrady navíc musely přežít na začátku třetí části pětiminutové oslabení, ke štěstí domácích se v něm z protiútoku radoval ze snížení Honza Králík. Hattrick dlouhou přesilovku nevyužil a šance Vinohrad na vyrovnání stouply. Rapidně však klesly po dalších dvou úspěšných zásazích hostujícího týmu. Sokolům už se podařilo pouze zmírnit porážku zásluhou Lance. Naopak Habr zkompletoval hattrick a definitivně pojistil výhru Hattricku.

TJ X3M SKV - FBŠ Hattrick Brno 4:7 (2:3, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 6. Smutný (Mareš), 20. Dolejš (Houra), 44. Králík (Z. Stuchlík), 59. Lanc (Svoboda) - 1. Marek (Macálka), 12. Jar. Hlaváček (Habr), 20. Jar. Hlaváček, 37. Habr (Kytner), 48. Habr (Hrabal), 56. Houšť (Houbal), 60. Habr. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1, navíc O. Stuchlík (Vinohrady) 5 minut. Využití: 0:1. Diváci: 104.

Sestava: Weissgärber - Záň, Chvátal, O. Stuchlík, Votruba (C), Kovářík, Lanc, Houra - Svoboda, Smutný, J. Mareš - Gregor, Linhart, Králík - Z. Stuchlík, Dolejš, Rossi - Kytka, Raiter. Trenéři: Jan Pazdera, Vilém Svoboda a Martin Hovořák.