Ranní sokolské ptáče pro body si doskáče

V sobotu s krásným datem 10. 10. vyrazily Bičizz v absolutně nechutný čas do prazvláštní kralupské haly k dalšímu kolu pražské ligy.

Od osmi hodin se měly utkat s předchozím soupeřem sesterského Céčka, FBC Texas Sheriffs, a ob zápas bylo naplánováno měření sil s týmem z Králova Dvora. Že se bude jednat o nepříjemné soupeře, které není radno podcenit, bylo jasné, proto byl tým posílen o juniorku Mirku Novákovou a Petru Švorcovou, které ještě večer čekal zápas extraligy, a na hřiště se těšila i Jana Stavjaňová zotavující se po nemoci.

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. FBC TEXAS SHERIFFS 4:1

Aby nedošlo k zaspání první třetiny, byly svěřenkyně Petra Jirgese již ve čtvrt na osm v Kralupech připraveny k rannímu výběhu. Původně zatracovaná taktika se však stala vítěznou: trochu předběhneme, díky třem rychlým gólům během první třetiny si Bičizz vypracovaly tak solidní náskok, že jim to vyhrálo zápas. V 6. minutě otevřela skóre klasicky „hankovsky“ Hanka Vejborná za asistence Jany Stavjaňové, vzápětí rozvlnila síťku za soupeřovou gólmankou Jana Kolafová moc pěknou střelou, za minutu donesla míček do branky již tradiční dvojice Monika Petřeková-Anička Javorská. Do statistik se mohla podruhé zapsat Jana Kolafová, která se jistě inspirovala předchozími zápasy Poháru mistrů, a usměrnila míček do branky po teči a la KAIS Mora IF. Bohužel, rozhodčí tento švédský kousek neocenili. Druhou třetinu otevřela gólem opět Hanička, ale po trefě bývalé sokolské hráčky Karolíny Hrdinové to byly Bičizz, kdo chvílemi tahal za kratší konec. Přesilovka se ani trochu nepodobala těm z minulého kola, občasné závary před vlastní brankou naštěstí bravurně likvidovala v brance Zuzka Pokutová. Rozhodně se nedá souhlasit s poznámkou rozhodčího, že „jsme si pěkně zatrénovaly.“ Měly jsme náskok z dobře odehrané první třetiny a taky štěstí.

Branky SKV: 6. Vejborná (Stavjaňová), 8. Kolafová, 9. Petřeková (Javorská), 15. Vejborná.

T.B.C. KRÁLŮV DVŮR vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 4:7

Na úvod netradiční zhodnocení zápasu - fakt bolel (tomu odpovídá nejen počet nahlášených zranění v zápise, ale také množství vyloučení za hrubost). Soupeř by se kvalitativně dal přirovnat k Novému Strašecí, se kterým Bičizz poměřily své síly v úvodním kole, takže důkladná předzápasová příprava byla na místě. A tomu odpovídal i vstup do utkání: po 13 vteřinách se prosadila ten den bezvadně střílející Jana Kolafová. Následující dvě přesilovky však nejen Bičizz nevyužily, spíš to vypadalo, jako by jim na chvíli vzaly vítr z plachet. Avšak v Sokole často porušované pravidlo číslo jedna, při vlastní přesilovce neinkasovat, bylo dodrženo. Aspoň že tak. I druhá třetina začala pro Sokol pozitivně, protože do její poloviny navýšil své vedení na 4:0. Nejprve skórovala Hanka Vejborná, pak překvapila ze standartky dvojice Lenka Hrdinová-Mirka Nováková (ale bohužel pro Mirečku, rozhodčí asistenci zapsali Aničce Javorské, která v tu chvíli stála 10 metrů jinde) a následně dobrou střelu umístila Tereza Císlerová. Ale protože ani Bičizz nezacházely se soupeřem zrovna v rukavičkách, v čase 8:08 šla na trestnou lavici Jana Stavjaňová. Pozdržela se tam pouhých sedm vteřiny. Králův Dvůr rázně ukázal, jak se přesilovky hrají. Odpověď přišla do minuty z hole Lenky Hrdinové po naprosto luxusním pasu od Móni Petřekové (bohužel pro Monču i v tomto případě byla asistence připsána, bůh ví proč, Aničce). V tu chvíli se však sokolský výkon zasekl a opět se tahalo za kratší konec, což bylo potvrzeno dvěma inkasovanými brankami. I v závěrečné třetině pokračovala přetahovaná, hra nahoru-dolu. Na branku Moniky Králův Dvůr ještě odpověděl, na úžasný bekhend Káči Trunečkové již nikoliv. Následující minuta vyeskalovala napětí a tvrdé zákroky v poslední vyloučení soupeře, ale to už si Bičizz v klidu v početní výhodě výhru pohlídaly. Pevně doufám, že výpadky v obou zápasech byly způsobeny zvláštním prostředím haly v Kralupech a nekřesťanským časem a že následující turnaj v Radlicích předvedou Bičizz to nejlepší. Proto, pokud nemáte na tuto neděli 25. října žádný lepší program, přijďte je podpořit proti Kralupům a asi největšímu pražskému rivalovi Panthers!

Branky SKV: 1. Kolafová (Petřeková), 16. Vejborná (Trunečková), 18. Hrdinová (Nováková, oficiálně Javorská), 19. Císlerová (Stavjaňová), 22. Hrdinová (Petřeková, oficiálně Javorská), 26. Petřeková (Javorská), 33. K. Trunečková (Vejborná).