S Boleslaví prohra se ctí. Kanonýr Bína se opět činil

Milan Bína zůstává i po druhém kole lídrem kanadského bodování Tipsport superligy. Ani jeho pět bodů však nestačilo na silnou Mladou Boleslav, která v Riegrových sadech vyhrála 9:6.

Vinohrady do zápasu vstoupily senzačně. Už ve čtvrté minutě rozjásal fanoušky SKV tahoun domácího celku Milan Bína, který se po přihrávce Gregora prosadil z rychlého protiútoku. Boleslav pak ovšem demonstrovala svou sílu. Postupně se trefili Pluhař, Jelínek, Bouška, znovu Jelínek a Natov. Po úvodní části tak hosté vedli vysoko 5:1.

Jenže domácí nehodlali složit zbraně a ve druhé třetině se prezentovali velmi vydařeným výkonem. Nejprve snížil Zbyněch Stuchlík a chvíli na to se elitní lajna SKV prosadila znovu. Ondřej Stuchlík poslal přihrávku na Bínu a ten se opět nemýlil.

Boleslav pak přidala další dvě branky, ale ani to odpor domácích sokolů nezlomilo. Ve 35. minutě reprezentant Curney nejprve trefil tyč a z následného brejku se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval Gregor, který pod padajícím Korábem poslal míček do sítě. Po dvou třetinách tedy skóre vypadalo lépe - 4:7.

I v závěrečné periodě Vinohradští činili vicemistrovi potíže. Nadšení domácích na chvíli umlčel ostrostřelec Curney, který proměnil samostatný nájezd. Pak ale pokračovala one man show Milana Bíny. Jen pár vteřin po gólu hostů si pohrál s Korábem a bekhendem zařídil pátou branku domácích.

Tím to však nekončilo. V 54. minutě se vinohradský kapitán dostal do úniku a obránce Středočechů Jelínek se musel uchýlit k faulu. Sám Bína pak nájezd neproměnil, ale udeřil o chvíli později. V přesilovce si naběhl na střed a po sehrávce Zbyňka Stuchlíka přišpendlil míček do branky. Poslední slovo měli hosté, na 6:9 zvyšoval Fojta. I tak ale Sokolové padli se ctí a už zítra je čeká důležité utkání v Ostravě.

TJ SKV - Technology Florbal MB 6:9 (1:5, 3:2, 2:2)

Branky: 4. M. Bína (Gregor), 23. Z. Stuchlík (M. Bína), 25. M. Bína (O. Stuchlík), 35. Gregor, 47. M. Bína, 54. M. Bína (Z. Stuchlík) – 5. Pluhař, 7. Jelínek (Krzyžanek), 9. Bouška (Ekl), 10. Jelínek, 17. Natov (Curney), 26. Ekl (Bouška), 33. Curney (Natov), 47. Curney (TS), 55. Fojta (Curney). Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 151.

Sestava SKV: Weissgärber - Š. Raiter, O. Stuchlík, D. Záň, Rossi, Houra, Zezulka, Konečný - Z. Stuchlík, Bína (C), Gregor - M. Raiter, Zavadil, Skřivánek - Hanák, Králík, Záň - David, Kareš. Trenér: Martin Hovořák.