2458_Zbynek_Stuchlik_SKV_Chodov_vyjezdak.JPG

S pražskými soupeři dvě porážky

Sokolům nevyšly oba víkendové zápasy proti pražským rivalům. Vinohradští nedokázali čelit rozjeté Spartě, zejména matadorovi Jiřímu Curneymu, a padli vysoko 3:13. V neděli pak SKV vyvezlo Livesport Superligu do Milevska, ale po nadějném úvodu prohrálo 3:9. Další zápas sokolové sehrají až za 14 dní doma s Vítkovicemi.

Ve třetí minutě sparťané sehráli svižnou a pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl skórující Martin Pražan. SKV se povedlo na úvodní gól domácích zareagovat. Zbyněk Stuchlík bekhendem přihrál na Daniela Kellera, ten natáhl ke střele a srovnal na 1:1. To bylo ovšem naposled, co žlutočerní drželi s favoritem krok. V deváté minutě totiž Jiří Curney rozjel své velkolepé představí. Celkově osmi body (5+3) pomohl Spartě k vysoké výhře.

SKV už dokázalo pouze zkorigovat skóre. Ve 43. minutě se opakovala spolupráce Stuchlík - Keller a švýcarský forvard zapsal druhou přesnou trefu v utkání. V 53 .minutě pak další korekci výsledku přinesl Ivan Pergler, jenž po dlouhém výhozu Mikuláše Futschika (ten po druhé třetině vystřídal Aleše Křepelku) dokázal úspěšně zakončit. „Nakonec to nevidím zas tak špatně, jak vypadá výsledek. Druhá třetina byla katastrofální. Soupeřova první lajna, ačkoliv to nebylo překvapení, nasázela hodně gólů,“ řekl na úvod hodnocení trenér Miroslav Purkrábek.

Jiří Curney zapsal pět gólů a tři asistence, Mikuláš Krbec posbíral pět asistencí a Robert Košir čtyřikrát skóroval. To je velká útočná síla. „Nebál bych se první lajnu Sparty připodobnit k elitní formaci Tatranu z minulé sezony,“ dodal k fazoně prvního útoku Purkrábek.

ACEMA Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 13:3 (4:1, 7:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Pražan (Krbec), 9. Curney (Zouzal), 11. Košir (Curney), 20. Curney (Pražan), 23. Zouzal (Curney), 26. Curney (Krbec), 32. Mat. Čermák (Pruner), 33. Košir (Krbec), 35. J. Sedláček (Peška), 36. Košir (Curney), 39. Curney (Zouzal), 51. Curney (Krbec), 58. Košir (Krbec) – 5. Keller (Z. Stuchlík), 43. Keller (Z. Stuchlík), 53. Pergler (Futschik). Rozhodčí: Schuler, Sprecher. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 372.

Sestava SKV: Křepelka (Futschik) - Trojáček, Krupička, Martan, Araks, Jiří Procházka, Jan Procházka, Pražák - Pergler, Pužman, Mervart - Horák, Žiška, Pinkas - Keller, Z. Stuchlík, Hájek - Švejda. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.

Výjezdní duel začal pro SKV dobře. Ondřej Pužman v osmé minutě vyvezl míček, předložil ho volnému Ivanu Perglerovi a ten trefil odkrytý kus branky. Vinohradští, podporováni početným publikem ve sportovní hale v Milevsku, hráli s chutí a dařilo se jim ohrožovat soupeřovu branku. Jenže od určité chvíle přebral iniciativu Chodov a ještě do přestávky skóre otočil. Během necelých čtyř minut se hráči z Jižního Města prosadili čtyřikrát, dvakrát z toho skóroval Mikuláš Komárek a do šaten se šlo za stavu 1:4.

A když Chodov v první desetiminutovce prostředního dějství přidal další dva zásahy, bylo to už pro florbalisty SKV hodně složité. Ve 32. minutě se po pěkné přihrávce Matěje Horáka prosadil v samostatném úniku Tomáš Gärtner a snížil na 2:6. Jenže když sokolové ve střetnutí snížili, bleskově dostali odpověď. Ve 34. minutě totiž skóroval po jednom ze svých prvních střídání Matěj Jambor a opět navýšil náskok Chodova.

V závěrečné části se situace opakovala. Zbyněk Stuchlík zrychlil hru přihrávkou na Pavla Hájka, odchovanec SKV z první přihrál na volného Kellera a ten se prosadil. Vzápětí ovšem Chodov definitivně stvrdil svůj triumf. Na zadní tyči číhal Daniel Eremiáš a doklepl míček za brankovou čáru. Do prázdné branky se tři vteřiny před koncem trefil Tom Ondrušek a zpečetil výhru svého týmu. Chodov vyhrál 9:3. „Byl to z naší strany katastrofální výkon. Nevím, co se stalo. Asi si myslíme, že máme nějaký polštář ohledně předkola play off. To se musí okamžitě změnit. Budeme na to reagovat přidáním tréninků a další prací,“ řekl přísně Jan Kapucián.

„Je dobře, že teď máme 14 dní volno, abychom se srovnali s tím, jak to bude dál,“ dodal kouč SKV. Přesto na výjezdním utkání našel něco pozitivního. „Musím před Došwihem Milevsko smeknout klobouk, protože celý den byl perfektně zorganizovaný. Přístup lidí z Milevska byl skvělý. Moc děkujeme, že jsme tady mohli hrát a doufám, že tady nehrajeme naposledy. Škoda, že jsme nepředvedli lepší výkon,“ mrzelo Kapuciána. SKV zůstává po 19 kolech na osmé příčce superligové tabulky.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Chodov 3:9 (1:4, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Pergler (Pužman), 32. T. Gärtner (Horák), 46. Keller (P. Hájek) – 12. Kafka (V. Petráň), 12. Komárek (Vávra), 14. Matoušek (Slunečko), 15. Komárek (Vávra), 24. Horký (Ondrušek), 30. J. Bauer (Sýkora), 34. Jambor (Slunečko), 50. Eremiáš (Kafka), 60. Ondrušek. Rozhodčí: Drápal Pospíšil. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 355.

Sestava SKV: Křepelka - Trojáček, Krupička, Pražák, Araks, Jiří Procházka, Jan Procházka, Švejda - Pergler, Pužman, Pinkas - Horák, D. Gärtner, T. Gärtner - Keller, Z. Stuchlík, Hájek - Žiška, Mervart. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.