Se Židenicemi po prvním víkendu 1:1

O Velikonocích odstartovalo také 2. kolo play down extraligy žen. Ladies nejprve v úvodním duelu zaskočily domácí Židenice a po třígólovém představení Anety Tvrzníkové vyhrály 3:2. I v neděli se Vinohrady dostaly do vedení, které však neudržely a nakonec padly 1:2 v prodloužení.

Ráz pátečního zápasu určilo prvních pár minut. Po 79 vteřinách totiž byla na pět minut vyloučena Indrová a Vinohrady dlouhou přesilovku dokonale zužitkovaly. Trunečková třikrát našla volnou Tvrzníkovou a byly z toho tři góly v židenické síti.

Domácí hráčky od druhé dvacetiminutovky přebraly iniciativu, byly střelecky aktivnější a vytvářely si slušné šance. Ve 26. minutě protrhla střelecké trápení domácích Dundelová a snížila na 1:3.

Závěrečná třetina se nesla v duchu tlaku židenického celku. Ve 49. minutě dosáhly domácí hráčky na kontaktní gól. Se zbylými šancemi Židenic si však brankářka Kuchyňková poradila nebo skončily na brankové konstrukci. SKV ovládlo první zápas těsně 3:2.

Florbal Židenice – TJ SKV 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Dundelová (Drápalová), 49. Novotná (Federselová) – 3. Tvrzníková (Trunečková), 4. Tvrzníková (Trunečková), 5. Tvrzníková (Trunečková). Rozhodčí: P. Hála, V. Hála. Vyloučení: 1:2, navíc Indrová (Židenice) 5 min. Využití: 0:3. Diváci: 92.

Sestava SKV: Kuchyňková - Lingová (C), Honzová, Šádková, Sladkovská, Skalická, Kutnarová - Trunečková, Vejvodová, Kalistová - Tvrzníková, Bartošová, Bursová - Zelníčková, Žižková, Kylarová - Šidlochová. Trenér: Boleslav Kytka.

Také v sobotu padlo méně branek. Na tu první si po bezgólové úvodní třetině museli diváci počkat až do 35. minuty. Víkend bodově vyšel Tereze Trunečkové, která ke třem pátečním asistencím přidala v sobotu i gól.

Jenže vedení vydrželo Vinohradským pouze něco přes minutu. Anna Grufíková našla před brankou volnou Smutnou a ta se prosadila. Po dvou třetinách tak bylo srovnáno 1:1. Ve zbytku zápasu už další gól k vidění nebyl.

Duel dospěl do prodloužení, do kterého si SKV přeneslo další dlouhou pětiminutovou početní výhodu. Tentokráte se však zvláštní přesilovkouvá formace neprosadila, Brno oslabení přežilo a v plném počtu udeřilo. Série je tak po úvodních dvou zápasech vyrovnaná 1:1.

Florbal Židenice – TJ SKV 2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 36. Smutná (A. Grufíková), 66. P. Grufíková (Federselová) – 35. Trunečková. Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Vyloučení: 1:4, navíc Novotná (Židenice) 5 min. Bez využití. Diváci: 69.

Sestava SKV: Kuchyňková - Lingová (C), Honzová, Šádková, Sladkovská, Skalická, Jiříčková - Trunečková, Vejvodová, Kalistová - Tvrzníková, Bartošová, Bursová - Zelníčková, Žižková, Kutnarová - Kylarová, Šidlochová. Trenér: Boleslav Kytka.