Sen o play off se vzdaluje, Ladies dál tápou

Ani reprezentační pauza, tedy tři týdny zápasového volna a čas pro přípravu na poslední sezónní utkání Ladies nepomohly. Páteční zápas s Libercem, velice důležitý pro budoucí boje o play off, dopadl klasicky katastrofou. Sokolky se nedokázaly včas dostat do zápasu a prohrály vysoko 3:8.

Ještě před zápasem se všeobecně věřilo, že v Rieger aréně půjde o napjatý souboj a přetahování se o vedení. Bohužel pro domácí opak byl pravdou. Liberec nastoupil do utkání lépe zkoncentrovaný a reprezentační duo Leierová-Mlejnková se již po 16 vteřinách mohlo radovat z pěkného gólu, kdy druhá jmenovaná zůstala zapomenutá na středu a zakončovala do prázdné branky. To dodalo seveřankám sebevědomí a ty tak celou první třetinu na hřišti dominovaly. Byly aktivnější, důraznější v soubojích a přirozeně tedy více na míčku. Nutno říct, že Ladies také nebyly úplně bezzubé, naopak zaznamenaly několik slušných příležitostí. Bohužel opět se projevila mizerná efektivita – sokolky nebyly schopné své šance přetavit v góly. Těsně před koncem první části se pak znovu dokázal prosadit Liberec, když Adéla Dlouhá opět zůstala sama na středu a po nahrávce zpoza branky neměla problém dobře zamířit.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení oblíbeného vinohradského výpadku. Ladies ani po poradě v šatně nebyly schopné zareagovat na aktivní hru Liberce a po druhé třetině prohrávaly již 1:6. A opět první gól padl hned v úvodní minutě z hole Michely Mlejnkové. Poté si na sebe sokolky samy ušily bič, když byla Lenka Kalistová vyloučená na 5 minut za sekání. Dlouhé vyloučení, ale kupodivu zvládly přečkat bez inkasovaného gólu. Hráčky z Podještědí se však svou nemohoucností v přesilovce nenechaly rozhodit a brzy dokázaly vytěžit dva góly i z běžné hry 5 na 5. To rozlítilo trenéra domácích Boleslava Kytku a stáhl hru pouze na dvě lajny. Nutno říct, že tempo hry se rázně zvedlo a Ladies vytěžily první přesilovou hru. Tu však proměnit nedokázaly. Před koncem třetiny seveřanky přidaly ještě jeden gól a pak už do skóre konečně promluvili i domácí. Konkrétně Radka Kylarová, která ze středu nekompromisně zavěsila pod břevno.

Závěrečná pasáž konečně připomínala trochu vyrovnanou hru. Možná to bylo tím, že rozhodčí se rozhodly roztrhnout pytel s vyloučeními na straně hostí, ale i tak Ladies předváděly o něco koncentrovanější a na pohled sympatičtější výkony než dosud. První přesilovka přišla již ve 2. minutě, ta však přinesla spíše neoblíbené přeslabení než ohrožení branky, jelikož sokolky ne a ne udržet míček na svých čepelích. To Seveřanky potěšeny svým uměním pak o tři minuty později znovu překonaly vinohradskou obranu a již posedmé si mohly jít plácnout. Pak ale přišel sporný moment hry, kapitánka hostí Klára Leierová zahrála na pomezí vysoké hokejky a následně o tom diskutovala s rozhodčími tak vášnivě, že byla odeslána odpočinout si na trestnou lavici na celých 10 minut. Ladies tedy dostaly novou šanci na reparát v přesilovce a tentokráte již byly úspěšné. Kristýna Vejvodová zapracovala před brankou a podařilo se jí dorazit vlastní střelu až za ležící gólmanku. Radost ale domácím nevydržela dlouho, neboť Lucie Veidlová brzy vrátila Liberci pohodlné vedení o 6 gólů. Deset minut před koncem zápasu ještě kosmeticky upravila skóre domácí Alena Žižková, která vystihla rozehrávku hostí a sama před gólmankou nezaváhala.

To však bylo od domácích vše, neboť další přesilovku už opět gólově nevyužily a tak se skóre zastavilo na konečných 3:8 pro Crazy Girls z Liberce. Ladies tedy před Vánoci nepředvedly příliš přesvědčivý výkon a připravenost do druhé poloviny sezóny. Doufejme, že se jim podaří hodit nepovedený zápas za hlavu a již v neděli se zkoncentrovat na velice důležitý zápas s Tatranem.

TJ SKV - Grazy Girls FBC Liberec 3:8 (0:2, 1:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 40. Kylarová (Žižková), 48. Vejvodová (Kalistová), 50. Žižková - 1. Mlejnková (Leierová), 16. Dlouhá (Mlejnková), 21. Mlejnkovíá (Leierová), 30. Šamanina (Vejdělková), 31. Mlejnková (Šamanina), 38. Veidlová (Pekárková), 46. Šamanina (Dostalíková), 50. Veidková (Pekárková). Rozhodčí: Hejzlar, Weissgráb. Vyloučení: 0 + Kalistová 5, 4 + Leierová 10. Využití: 1:0. Diváci: 60.

Sestava SKV: Kuchyňková, Vyrobíková - Honzová, Zelníčková, Kalistová, Lingová (C), Vejvodová - Sladkovská, Šádková, Dobisíková, Trunečková, Žižková - Jiříčková, Skalická, Kylarová, Bursová, Kutnarová - Vavřinová. Trenéři: Kytka, Doubek.