Série s Litvínovem je vyrovnaná

Druhé kolo play down Superligy proti sobě postavilo dobře známé soupeře - Sokoly a Bivoje. Série, která rozhodne o přímém sestupujícím do první ligy je vyrovnaná.

Páteční zápas pro domácí nezačal vůbec dobře. Už v první minutě rozveselil tábor litvínovských fanoušků svou střelou Hocelík, který se jako první zorientoval ve velkém brankovišti. Na dlouhou dobu se nikdo z týmů neprosadil, pak ale přišla povedená pětiminutovka Vinohrad. Nejprve srovnal Gregor, o dvě minuty později poslal do vedení SKV Zavadil a minutu a půl před koncem první třetiny zvyšoval na 3:1 Gregor.

Druhou třetinu zahájily Vinohrady přesilovou hrou, jelikož se litvínovští zapomněli v šatně. Toho využil Bína a zvýšil na 4:1. Za necelé dvě minuty ale pelášil sám na branku Pudil a Matěj Raiter musel zatáhnout za záchrannou brzdu. K nařízenému trestnému střílení se postavil Skuhrovec a ten se nemýlil. Na rozdíl jediné branky snížil v polovině utkání Pudil, na to ale rychle odpověděl Baudisch a SKV opět vedlo o dvě branky. Pak ale přišlo vyloučení i na straně domácích, z čehož vytěžil kontaktní gól Hertl. A aby těch vyloučení nebylo málo, na dvě minuty si šel sednout i druhý litvínovský hráč, tato přesilová hra domácích zůstala ale nevyužita, což mohlo SKV v závěru mrzet.

Když v čase 48:32 srovnával Hocelík na 5:5, měly ještě oba týmy spoustu času na strhnutí vedení na svou stranu v základní hrací době. Žádnému střelci se to ale nepovedlo a utkání dospělo až do prodloužení. To netrvalo dlouho, jelikož první vítězství nejen v sérii, ale i v Superlize, vystřelil pro svůj tým litvínovský Skalitz.

TJ Sokol Královské Vinohrady - SK Bivoj Litvínov 5:6 (3:1, 2:3, 0:1, 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 14. Gregor (Stuchlík Z.), 16. Zavadil (Renčín), 19. Gregor (Stuchlík Z.), 22. Bína (Stuchlík O.), 30. Baudisch (Králík) - 1. Hocelík (Hertl), 24. Skuhrovec, 29. Pudil (Chládek), 34. Hertl (Hulič), 49. Hocelík (Hertl), 62. Skalitz (Běhavý). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 150.

Průběh pondělní odvety byl velmi podobný, obrat ale museli předvést tentokráte domácí. Ačkoli v první třetině šlo SKV do rychlého dvoubrankového náskoku po zásluhách Ondry Stuchlíka a Milana Bíny, do sirény bylo srovnáno. Za Litvínov se dvakrát prosadila elitní formace, konkrétně Hertl a Hocelík.

Prostřední perioda začala pro domácí hodně studenou sprchou. Během 73 vteřin zatloukli své projektily za Weissgärbera Hulič a Kašpárek. Když byl o minutu později vyloučen Zezulka a nabídnutou přesilovku využil Hocelík, s domácími to vypadalo hodně bledě. Šanci ke snížení dostali Sokolové vzápětí, jelikož Běhavý si šel odpykat trest za sekání. Přesilovou hru proměnil Linhart a snížil tak na 3:5 z pohledu domácích. Že budou přesilové hry jedním z důležitých rozdílových prvků těchto soubojů, se potvrdilo o pár okamžiků později – na trestnou zamířil Pudil. Bivojové ale nedali SKV žádnou záminku k dalšímu snížení a po dvou minutách se skóre nezměnilo. A nezměnilo se ani při nařízeném nájezdu v režii Gregora, jelikož trefil břevno. V závěru třetiny byl vyloučen Dominik Záň a jeho trest se překlopil i do závěrečného dějství.

Brankáři na obou stranách stále drželi dvoubrankový rozdíl až do času 50:28. To k obratu zavelel Matěj Raiter, který dorazil Zezulkovu střelu z půlky. Následovala další proměněná přesilová hra od domácích po spolupráci nahrávajícího Linharta, skórujícího Zbyňka Stuchlíka a bylo srovnáno. Obrat dokonal o půlminutu později Zavadil, který zakončil individuální akci. Na tento gól zareagovali hosté oddechovým časem, po kterém následovala hra v šesti. Do prázdné branky se trefil Bína a na tabuli už svítilo příznivé skóre 7:5 pro domácí. V závěru třetiny se ještě dokázal prosadit Kašpárek. Naštěstí pro domácí se už jednalo pouze o kosmetickou úpravu skóre.

TJ Sokol Královské Vinohrady - SK Bivoj Litvínov 7:6 (2:2, 1:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 7. Stuchlík O. (Bína), 9. Bína (Gregor), 25. Linhart (Bína), 51. Raiter M. (Zezulka), 57. Stuchlík Z. (Linhart), 58. Zavadil, 59. Bína (Stuchlík Z.) - 13. Hertl (Hulič), 16. Hocelík (Hertl), 22. Hulič (Hertl), 22. Kašpárek, 24. Hocelík (Chládek), 60. Kašpárek (Hulič). Rozhodčí: Filipčík, Filipčík. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Diváci: 141.

Sestava SKV: Weissgärber – Raiter Š., Stuchlík O., Houra, Rossi, Zezulka, Záň D., - Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Zavadil, Renčín, Skřivánek, Raiter M., Linhart, Králík, Baudisch, Záň J., Hanák.