Série se za stavu 2:2 vrací na Vinohrady

Litvínov ve druhém kole play down šel v sobotu opět do vedení. Vinohrady ale dokázaly odpovědět a série se bude ještě protahovat.

Dvojzápas v Litvínově začal sobotní výhrou domácích v prodloužení. Ještě minutu a půl před koncem to ale vypadalo na výhru Vinohrad. Vše ale popořadě.

Bivojové šli do vedení zásluhou Wernera už ve čtvrté minutě. Na tento gól odpovědělo SKV až v závěru úvodního dějství, kdy srovnával Gregor.

Prostřední dvacetiminutovka přinesla prví vyloučení v tomto utkání. V čase 27:01 se do potyčky s Huličem dostal Zbyněk Stuchlík, což sudí ocenili dvouminutovým trestem za hrubost na obou stranách. Stuchlík k tomu ale dostal další dvě za nesportovní chování a Litvínov měl výhodu přesilové hry. Tu ale nevyužili a o několik minut později poslal SKV do vedení Linhart. Následovalo však vyloučení i druhého z dvojčat Stuchlíků, Ondry. Tuto přesilovku už domácí využili a srovnával Hertl. Do konce periody ještě vrátil vedení Bivoji opět Hertl ve spolupráci s Huličem.

Do poslední třetiny vstoupily lépe Vinohrady. Králík srovnal na 3:3 a SKV se dále ocitalo ve slibných šancích, které ale nebylo schopno využít. Kýženého gólu se Vinohradští dočkali až v čase 48:45 díky Matěji Raiterovi a o pár okamžiků později zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Renčín. Pak ale přišla chvíle Hocelíka, který dvěma slepenými góly během 46 vteřin srovnal účet, a utkání dospělo do prodloužení.

Podruhé v sérii rozhodovalo prodloužení a podruhé byl šťastnější Litvínov. V čase 67:34 se prosadil Hulič a poslal svůj tým do vedení v sérii.

SK Bivoj Litvínov - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5p (1:1, 2:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Werner (Běhavý), 38. Hertl (Hulič), 40. Hertl (Hulič), 59. Hocelík (Hulič), 60. Hocelík (Kašpárek), 68. Hulič (Hertl) - 19. Gregor (Raiter Š.), 37. Linhart (Králík), 43. Králík (Linhart), 49. Raiter M. (Renčín), 55. Renčín (Skřivánek). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 150.

Nedělní odveta přinesla rychlé vedení Vinohrad, když se postupně prosadil Baudisch a Gregor. Po brance Gregora musel zachraňovat situaci Matěj Raiter, což ale bylo za hranici pravidel. Nařízený nájezd ale Skuhrovec ani nezakončil a následnou početní výhodu Bivoj nevyužil.

Prostřední perioda byla na závažné situace ještě skoupější než ta první. Padl v ní totiž jen jediný gól, bohužel do sítě SKV. Gól nepocházel od nikoho jiného než od první litvínovské lajny, konkrétně byl jeho autorem Hulič. Matěj Raiter si následně šel odpykat další dvouminutový trest, což ale žádnou změnu skóre nepřineslo.

Rychlé srovnání přišlo v závěrečné třetině, kdy se v čase 41:03 prosadil Tichý. Na dlouho se střelci obou týmů odmlčeli, pak ale přišly dvě rychlé branky Vinohrad. Nejprve se trefil Bína a o čtrnáct vteřin později zvyšoval Skřivánek. SKV ale nedopustilo další výpadek v soustředění, jako to proběhlo v sobotu a dvoubrankový náskok už udrželo. Série se tedy opět vyrovnala a čekají ji ještě minimálně dvě utkání.

SK Bivoj Litvínov - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. Hulič (Hocelík), 42. Tichý (Kašpárek) - 9. Baudisch (Linhart), 11. Gregor (Bína), 54. Bína (Stuchlík Z.), 54. Skřivánek (Rossi). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 152.

Sestava SKV: Mrkos – Stuchlík O., Raiter Š., Rossi, Zezulka, Houra, Záň D., - Stuchlík Z., Bína (C), Gregor, Králík, Linhart, Raiter M., Baudisch, Skřivánek, Zavadil, Renčín, Kareš, Záň J.