Série utrápených vítězství

Předposlední lednová sobota patřila turnaji na Radlicích.

Ano, nafukovačka v Radlicích v lednu? To chceš! A ještě víc, pokud se zrovna teploty pohybují pod bodem mrazu a během rána napadne nový sníh v takové míře, že na Jižní spojce od lanového mostu směrem do centra existují pouze dva jízdní pruhy... Vzhledem k charakteru dohrávky s příbramskými Žraloky je sem popis zápasu přidán, přestože se odehrával zcela jinde a za jiných podmínek. Ovšem se stejným průběhem a výsledkem.

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. TJ SOKOL NOVÉ STRAŠECÍ 4:0

Sobota ráno, zima jaká už dlouho nebyla, Radlice a nemožnost provést zahřátí a rozcvičku někde poblíž hrací plochy. Ale tak co, Bičizz si alespoň zpříjemnily klasický předzápasový výběh v pěti centimetrech čerstvého prašánku. A ono to vlastně ani tak zlé nebylo, protože první třetina zápasu se Sokolkami ze Strašecího byla ta nejlepší, kterou fanoušci SKV ten den mohli vidět. Předchozí střetnutí jasně ukázalo, že se jedná o tým s potenciálem, velmi běhavý a snaživý. Opatrný úvod, kdy ale oba celky kombinovaly a předváděly příjemnou podívanou, zakončila přesnou střelou juniorka Bára Vavřinová. Ta stejná hráčka se prosadila i v následujícím střídání, během přesilové hry, a SKV vedlo po první třetině o dvě branky. Přestávka nicméně ukončila slibně se rozvíjející hru a zbytek zápasu byl spíše přehlídkou promarněných šancí, střel mimo a chvílemi i naprostého zmaru. Klid ohledně výsledku naštěstí ještě ve třetí části přinesly branky Aničky Javorské a Káči Trunečkové. Jediné, co lze z tohoto utkání pozitivně kvitovat, je dobře zahraná (a opět proměněná) přesilová hra a poklidně ubráněná dvě oslabení.

Branky: 7., 9. Vavřinová (Valášková, Petřeková), 29. Javorská (Petřeková), 32. Trunečková (Zelníčková).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY C vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 1:4

Ani druhý radlický match se nedá srovnávat s dříve předváděnými výkony. Samozřejmě, že se špatně hraje proti vlastním, jak vy znáte soupeře, on zná i vás. Pokud na někom byla vidět chuť vyhrát, nebyly to Bičizz, ale holky z Céčka, které vedla do boje momentálně zdravotně indisponovaná Jana Stavjaňová, jinak jedna z Bičizz. Zkrátka sesterské střetnutí, vlastně takový tréninkový zápasek. Jenže… Už ve 4. minutě zcela nesmyslně z lenosti na půlce faulovala Lenka Hrdinová a nabídla tím možnost trestného střílení céčkové posile Kláře Schwarzové (vystupující pod pseudonymem Dahoman). Naštěstí pro béčkovou kapitánku míček za zády Zuzky Pokutové neskončil ani při nájezdu, ani během následující přesilovky. Naopak na druhé straně na konci třetiny „dostala“ dárek k narozeninám Dana Valášková, když prostřelila vše, co jí stálo v cestě, i jinak vynikající Lucku Kuchařovou. 1:0 pro Bičizz, přestávka. Vypadalo to spíše jak na pátečním tréninku po namáhavém týdnu, nikomu se prostě nechtělo nic. A v tomto „tempu“ pokračovala hra až do konce: na gól Kristiny Filkové z C odpověděly Hanka Vejborná s Monikou Petřekovou, výhru jistila v poslední minutě zápasu ještě jednou úspěšnou střelou Hanička. Díky bohu, teď už se nikdy nestřetneme jinde, než na opravdovém tréninku.

Branky: 20. Filková (Plecitá) – 12. Valášková (Javorská), 22., 36. Vejborná (Zelníčková, Bukovičová), 23. Petřeková (Vejborná).

FBC ŽRALOCI PŘÍBRAM vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 1:5

Původně předvánoční zápas se vinou nemoci příbramského celku přesunul na pololetní prázdniny. Ani tak, nebo možná proto, soupeř nedorazil s kompletními dvěma pětkami, ale s pouze osmi hráčkami do pole. Bičizz se však v poslední době potýkají s různými zraněními, či pracovními povinnostmi hráček, takže ani ony nenastoupily v nejsilnější možné sestavě. Zápas začal opět parádně, v 6. minutě otevřela skóre Monča Petřeková, když neomylně ztrestala Žraloky po zaváhání jejich obránkyně. Ještě do konce první části stejná střelkyně po pěkné kombinaci s Kačkou Vaculíkovou navyšovala vedení na dvě branky. A přestože do příbramské branky putovaly do konce zápasu ještě další tři míčky, předváděná hra moc výsledku neodpovídala. Bičizz se tak až do konce musely o vítězství strachovat.

Branky: 24. Lukešová (Zemanová) – 6., 12., 25. Petřeková (-, Vaculíková, Vaculíková), 32. Vaculíková (Javorská), 29. Císlerová (Zelníčková).

Snad tato série lednem skončila a teplý únor Bičizz navnadí do dalších zápasů, aby urvaly všechny možné body. Co můžeme ale pokládat za důležité, je, že, i když se úplně herně nedaří, jsou schopné Bičizz zápasy vyhrávat a stále si drží svou neporazitelnost. Dříve v takové atmosféře s podobnými soupeři svěřenkyně Petra Jirgese zápasy prohrávaly. O gól, ale prohrávaly. Přesto doufám, že se brzy vrátí k dříve předváděným výkonům a k divácky atraktivní hře. Již tuto sobotu se o to pokusí na domácí půdě.