Sérii vítězství přerušily ženskému áčku hráčky Jičína

V sobotu na ženy čekaly dva soupeři ze spodní části tabulky. I když do zápasů šly s čistou hlavu a soupeřky nepodcenily, nepodařilo se jim získat plánovaných šest bodů.

V prvním utkání se setkaly s florbalistkami z Jičína, už při rozcvičení bylo vidět, že to nebude lehké utkání. Ženy měly znovu problém se vstupem do zápasu, první třetiny jim holt nejsou vlastní. Do tempa se jim podařilo dostat až ve druhé třetině, kdy potřebovaly dohnat tříbrankové manko. Jako první z vinohradských hráček se prosadila přísnou střelou od půlící čáry Veronika Lehutová, to dalo hráčkám naději a chuť do zápasu a začaly na soupeřky více presovat.

Do konce třetiny sice hráčky Vinohrad obdržely ještě jednu branku, ale díky sehranému juniorskému útoku Trunečková, Tvrzníková, Čermáková nastupovaly do třetí třetiny pouze s jednobrankovou ztrátou. Juniorská trojka se také postarala ve třetí třetině o vyrovnávací gól, ale soupeřky si nechtěly nechat sebrat vítězství a i na poslední vinohradský gól byly schopny reagovat.

V zápase proti Táboru byla na lavičce odlehčená atmosféra, i když v zakončení nebyly sokolky přesné, herní převaha byla jasně na straně Vinohrad. Postupně překonaly táborskou brankářku šestkrát a mohly se tak radovat z prvního kroku k, doufejme, další dlouhé sérii vítězství.

V neděli si do Králova Dvora zajel pro šest bodů ženský B tým. Dvakrát okusil výhru 7:2 a zatím se drží na čtvrté příčce soutěže. V prvním utkání se holky setkaly s pražským celkem Tatran team Děkanka B, který pro ně měl být těžším oříškem, ale rozlousknout ho zvládly bez potíží. Velkou ofenzivní podporou byla Barbora Reichová, která během pěti minut dokázala dvakrát překvapit gólmanku soupeře téměř z nulového úhlu. Ze strany Tatranu/Děkanky to bylo spíše defenzivní utkání, betonovací taktika jim však nevydržela celé utkání a hráčkám Vinohrad se tuto nedobytnou tvrz podařilo rozhýbat a následně i sedmkrát prostřelit.

Druhým soupeřem pro vinohradské béčko byl tým FBC Žraloci Příbram, který dorazil ve vysokém počtu, což se projevilo i na jeho aktivitě. Jelikož se ale vinohradské hráčky nechtěly nechat zahanbit, držely se vysokého tempa a žraločí samice bez problému přehrály. V tomto utkání se projevila hlavně zkušenost vinohradských hráček, které zbytečně nezmatkovaly a udržely chladnou hlavu.