2426_Martan_Z_Stuchlik_Keller_SKV_Ostrava.JPG

Šestá výhra v sezoně! Sokolové porazili Ostravu 8:5

Vinohradští v důležitém souboji o udržení se v první polovině tabulky Livesport Superligy porazili v rámci 10. kola Ostravu 8:5. Vývoj duelu na svou stranu strhli sokolové až v závěru. Třemi góly a asistencí se na kýženém zisku tří bodů podílel švýcarský útočník Daniel Keller. Teď bude následovat reprezentační pauza.

Žlutočerní vstoupili do zápasu dobře. Zbyněk Stuchlík vrátil míček na střed, kde číhal připravený Daniel Keller, který ho poslal do sítě. O dvě minuty později to bylo jako přes kopírák. Tentokrát ale Keller střílel z bezprostřední blízkosti branky a míček za brankovou čáru usměrnil ze vzduchu. Těsně před přestávkou za hosty snížil Martin Šulc. Hned po pauze si však Vinohradští vzali dvougólové vedení zpět. Jan Procházka výborně vyvezl míček, přihrál na stranu Ondřeji Plíhalovi a ten propálil ostravského gólmana Jakuba Strakoše.

Přestřelka ovšem pokračovala i v dalším průběhu zápasu. Ve 25. minutě vstřelil kontaktní gól Ostravy Marek Bräeur. O chvíli později Vinohradští znovu odskočili, další skvělé vyvezení balonku obstaral kapitán Procházka, Daniel Gärtner od mantinelu poslal míček na střed, kde se z otočky prosadil Ivan Pergler. Pak se domácí na čas odmlčeli. Za Ostravany snížil na rozdíl jedné trefy David Friedel a ve 45. minutě hosté srovnali. Adam Mikoláš zužitkoval chybu v domácí rozehrávce a nabídl gól do prázdné Šimonu Kuczerovi.

A to ještě přetahované ve skóre nebyl konec! V 50. minutě se konečně po delším čase prosadili také domácí. Plíhal si počíhal na velkou hrubku v kombinaci ostravského FBC a v pádu stihl ještě po skvělé kličce zakončit. Po břiše dojel skoro až ke slavícímu kotli domácích. Ostrava ještě jednou dokázala srovnat. V 52. minutě hosté skvěle signál ze standardky v rohu a bylo to 5:5. Závěr zápasu ale patřil SKV. Nejprve Plíhal v 53. minutě obehrál jednoho protihráče, bekhendem shodil míček na Perglera a ten trefil vítězný gól.

O čtyři minuty později Tomáš Martan vyběhl po zisku balonku do útoku, Matěj Horák zakombinoval s Danielem Keller a švýcarský florbalista zkompletoval hattrick. A pár vteřin před koncem pečetil cenný triumf domácích Daniel Gärtner, jenž se prosadil do opuštěné branky. SKV porazilo Ostravu v důležitém souboji 8:5 a zůstává na sedmé příčce. Teď je na řadě reprezentační pauza, po ní se sokolové představí v den státního svátku 17. listopadu v Rieger aréně proti Bohemians.

„Zápas se lámal ve třetí třetině. Že to bude vyrovnané, jsme očekávali. Bylo to hodně podobné jako osmifinále v minulé sezoně. Hodně bojovnosti, ale pár věcí tam bylo i florbalových z obou stran. Definitivně rozhodla druhá půlka třetí třetiny, kdy se nám podařilo odskočit, což Ostravu zlomilo. Následně jsme zvládli perfektně bránění při hře soupeře bez brankáře. Nepolevili jsme v hlavě a pořád jsme věřili, že můžeme vyhrát,“ zhodnotil vítězné střetnutí trenér Jan Kapucián.

Sokoly teď čeká téměř 14denní volno způsobené reprezentační pauzou. „Poučili jsme se z loňská, kdy nám reprezentační přestávka během mistrovství světa úplně nepomohla. Vzhledem k tomu, že nikdo nebyl povolán do národního týmu, tak hráče čekají neúprosné fyzické galeje. Určitě se na to všichni těší. Bude se makat a dřít, abychom byli připravení na druhou polovinu sezony,“ vzkázal svým svěřencům kouč Kapucián.

Vinohradští jsou po 11 odehraných zápasech základní části stále v první polovině tabulky. „Hodnocení je zatím pozitivní. Už klukům v šatně jsem ale říkal, že to nic neznamená. Vyhráli jsme důležité zápasy, ale úplně nejdůležitější bude pokračovat v procesu, který jsme si nastavili a stupňovat naše výkony dál a dál,“ dodal vinohradský lodivod.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Ostrava 8:5 (2:1, 2:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 12. Keller (Z. Stuchlík), 14. Keller (Z. Stuchlík), 21. Plíhal (Ja. Procházka), 29. Pergler (D. Gärtner), 50. Plíhal, 53. Pergler (Plíhal), 57. Keller (M. Horák), 60. D. Gärtner (Keller) – 20. Šulc (L. Kučera), 25. Bräuer (Chatrný), 33. Friedel (Mikoláš), 45. Kuczera (Mikoláš), 52. Šulc (L. Kučera). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 132.

Sestava SKV: Křepelka - Jan Procházka (C), Araks, Jiří Procházka, Martan, Trojáček, Pražák - Pergler, D. Gärtner, Plíhal - Keller, Z. Stuchlík, Mervart - Horák, Pužman, Žiška. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.