Šestibodový víkend pro Ladies! SKV porazilo Litvínov i Chomutov

Ladies si ze severu Čech odvezly plný počet bodů. Nejprve v sobotu vyhrály na půdě Litvínova 4:2, v neděli pak svěřenkyně Jonáše Sigla ovládly duel v Chomutově vysoko 9:4. Se ziskem devíti bodů se posunuly na průběžnou druhou příčku prvoligové tabulky.

V prvních dvou třetinách duelu s Litvínovem se pokračovalo v nastoleném trendu z úvodního hracího víkendu a branek padalo málo. O jediné dva góly se postaraly Vejvodová s Nejmanovou a zajistily hostujícímu týmu vedení 2:0.

Vinohrady byly v celém utkání jasně střelecky aktivnější, přesto si závěr zápasu inkasovanými brankami zkomplikovaly. Bivojky ve třetí části dvakrát snížily na rozdíl jediné branky a až pojišťující trefa Vejvodové, pro kterou to byla druhá branka v zápase a celkově třetí bod, zajistila Ladies klid.

Domácí brankářka Ziegelbauerová si připsala 34 zákroků, ale prohru svého celku odvrátit nedokázala. SKV vyhrálo v Litvínově 4:2 a okamžitě muselo přepnout na nedělní duel v Chomutově.

SK Bivojky Litvínov - TJ SKV 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 47. Kadlecová (Pechánková), 52. Urbášková (Ziegelbauerová) - 14. Vejvodová (Jiříčková), 19. Nejmanová (Vejvodová), 51. Žižková (Skalická), 60. Vejvodová (Šádková). Rozhodčí: Píšová, Husák. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 32.

Sestava SKV: Vyrobíková - Nejmanová (C), Jiříčková, Skalická, Šádková, Kutnarová, Sladkovská - Vejvodová, Dobisíková, Kylarová - Bursová, Bartošová, Žižková - Kytková, Bartůňková. Trenér: Jonáš Sigl.

V nedělním zápase se konečně roztrhl pytel s góly. Ladies vyšla úvodní část skvěle, Kutnarová vstřelila dvě branky a SKV vedlo po dvaceti minutách 4:1. V prostředním dějství přišly komplikace. Domácí tým se z první třetiny oklepal a dvěma trefami se dostal na dostřel.

Jenže ve třetí dvacetiminutovce se jasně prokázala kombinační převaha na straně SKV a Ladies sázely do chomutovské branky jeden gól za druhým. Nejmanová s Kutnarovou posbíraly tři body, Bartošová proměnila nájezd a přidala jednu asistenci, bilanci 1+1 zaznamenala také Vejvodová.

Vinohrady vyhrály v Chomutově 9:4 a zaznamenaly šestibodový víkend. „Hrálo se ve slušném tempu a hlavně kombinační florbal, který nám děla radost,“ ohlédl se za utkáním kouč Ladies Jonáš Sigl. Další prvoligové zápasy sehraje SKV za 14 dní.

Florbal Chomutov - TJ SKV 4:9 (1:4, 2:0, 1:5)

Branky a nahrávky: 14. Malecká (Schoberová), 21. Janouchová (Malecká), 36. Malecká (Janouchová), 57. Čiháková - 7. Kutnarová (Nejmanová), 11. Kutnarová (Skalická), 17. Bursová (Šádková), 20. Nejmanová (Šádková), 43. Nejmanová (Kutnarová), 47. Sladkovská (Bartošová), 48. Bartošová, 55. Trunečková (Vejvodová), 57. Vejvodová (Dobisiková). Rozhodčí: Čech, Píšová. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 48.

Sestava SKV: Kuchyňková - Jiříčková, Sladkovská, Šádková, Skalická - Dobisíková, Vejvodová, Trunečková - Bursová, Žižková, Bartošová - Kutnarová, Nejmanová (C), Kylarová. Trenér: Jonáš Sigl.