2450_Jan_Prochazka_SKV_Black_Angels.JPG

Šestibodový víkend! Sokolové otočili duely s Black Angels a s Buchtis

Takhle si to sokolové představovali! Po sérii čtyř porážek se vrátili zpátky do hry, v pátek otočili nepříznivě se vyvíjející duel s Black Angels a v neděli si podobně vedli proti Butchis. Z předvánočního dvojzápasu tak berou Vinohradští plnou porci bodů a naladili se na blížící se svátky. V tabulce Livesport Superligy SKV zůstává na osmé příčce.

Svěřenci koučů Jana Kapucián a Miroslava Purkrábka neměli dobrý vstup do zápasu. V osmé minutě se po dorážce radoval z gólu Martin Obuškevič, o pár minut později stejný hráč natáhl z dálky a zvýšil na 2:0. Až pak se domácí vrátili zpátky do utkání. Zbyněk Stuchlík z prostředka hřiště oslovil volného Pavla Hájka a ten skóroval. Vteřinu před koncem úvodní části pak Vinohradští srovnali. Matěj Horák krásnou bekhendovou přihrávkou uvolnil Daniela Gärtnera a ten zamířil přesně.

Platnost gólu ještě museli stvrdit sudí u videa. To se stalo, a tak se šlo do druhé dvacetiminutovky za vyrovnaného stavu. V prostředním dějství šlo SKV poprvé do vedení. Ve 39. minutě se v přesilovce hezky obtočil kolem svého strážce Daniel Keller a také on poslal míček přesně do horního růžku branky. Hosté srovnali zanedlouho. Radek Hanák vystřelil od mantinelu a jeho krásná rána zaletěla až do sítě. Rozuzlení duelu přišlo v závěrečné třetině.

Ve 43. minutě si Jan Procházka vyběhl s míčkem na útočnou polovinu a obklíčen třemi hráči dokázal skórovat. V poslední pětiminutovce přišla vinohradská lavina v podobě pěti vstřelených branek. Nejprve se po skvělé práci Ivana Perlgera v brankovišti prosadil Ondřej Pužman, po něm do prázdné branky zamířili Pavel Hájek, Ivan Pergler a Daniel Keller a v úplném závěru proměnil své sólo v gól znovu Ondřej Pužman. Soupeř reagoval pouze jedním zásahem, a tak SKV porazilo Black Angels 9:4.

Čtyřmi body k tomu dopomohl výborně hrající Pavel Hájek, skvěle zachytal Mikuláš Fustchik. „Jednoznačně rozhodla třetí třetina. Byli jsme v ní schopni odskočit o dva góly na 5:3, ve hře v šesti už jsme pak jenom potvrdili dominanci,“ řekl na úvod hodnocení zápasu Miroslav Purkrábek. „Sérii porážek jsme úplně nevnímali, měli jsme dva těžké soupeře, dva zápasy jsme pokazili. I tak jsme to naštěstí prolomili,“ dodal Purkrábek po pátečním vítězném střetnutí.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Black Angels 9:4 (2:2, 1:1, 6:1)

Branky a nahrávky: 16. P. Hájek (Z. Stuchlík), 20. D. Gärtner (M. Horák), 39. Keller (Ja. Procházka), 43. Ja. Procházka (P. Hájek), 56. Pužman (Pergler), 57. P. Hájek (Ji. Procházka), 58. Pergler (Pužman), 59. Keller (P. Hájek), 60. Pužman (Trojáček) – 8. Obuškevič (Doležal), 15. Obuškevič (Doležal), 40. R. Hanák (Obuškevič), 59. Ludvík (Hromada). Rozhodčí: Kostinek, Kropáček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 106.

Sestava SKV: Futschik - Trojáček, Krupička, Čuda, Araks, Jan Procházka (C), Jiří Procházka, Pražák - Pergler, Pužman, Plíhal - Horák, D. Gärtner, T. Gärtner - Keller, Z. Stuchlík, Hájek - Žiška, Mervart. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.

Do nedělního zápasu vstoupili žlutočerní skvěle. Hned v prvním střídání se prosadil po přihrávce Vojtěcha Krupičky zpoza branky Jakub Žiška, který stihl vystřelit ještě před svým pádem zapříčiněným strčením od soupeře. Pak diváci ve Štěrboholech neviděli gól až do 34. minuty. To srovnal po střele zblízka Jan Novotný. SKV šlo opět do vedení po zásahu Tomáše Gärtnera v přesilovce. Gärtner byl dobře postavený na středu hřiště, převzal si přihrávku od Matěje Horáka a zamířil přesně.

Butchis ve třetí třetině podruhé srovnali a dokonce dokázali otočit skóre na svou stranu. Po střele z dálky z čepele Šimona Pavlíčka si slabší chvilku vybral brankář Futschik a osm minut před koncem využil přesilovku kapitán domácích Matyáš Kalina. SKV se ale vzepjalo k výbornému finiši. Pět minut před koncem Pavel Hájek našel volného Daniela Keller a švýcarský forvard zacíilil skvěle. A minutu a devět vteřin před závěrečnou sirénou přišla chvíle Jiřího Procházky. Ten těžil z dobrého napadání Zbyňka Stuchlíka, vyběhl si s míčkem před branku a pověsil ho pod horní tyčku.

SKV porazilo Butchis i podruhé v sezoně, podruhé po výsledku 4:3. „Z naší strany to nebylo úplně stoprocentní. Nepodali jsme takový výkon, jaký jsme si představovali. Spíš jsme hráli většinu času tak na půl plynu, jako bychom si mysleli, že to bude stačit. Nakonec jsme se o výsledek hodně báli. Ve třetí třetině jsme chtěli předvést konečně naší hru, což se ani tak nepodařilo na sto procent. Zapnuli jsme, až když nám teklo do bot ve druhé půlce třetí části,“ řekl Purkrábek k nedělnímu triumfu. Další zápas sehrají sokolové v Livesport Superlize až po Novém roce, v pátek 5. ledna se představí na Spartu.

Butchis – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 34. J. Novotný (Čejka), 50. Pavlíček (Čejka), 53. Kalina – 1. Žiška (Krupička), 36. T. Gärtner (M. Horák), 55. Keller (P. Hájek), 59. Ji. Procházka. Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 107.

Sestava SKV: Futschik - Trojáček, Krupička, Čuda, Araks, Jan Procházka (C), Jiří Procházka, Pražák - Pergler, Pužman, Žiška - Horák, D. Gärtner, T. Gärtner - Keller, Z. Stuchlík, Hájek - Plíhal, Pinkas. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.