Shrnutí týdne: Junioři vyhráli dvakrát za sebou, Benfika o náskok přišla

Na sobotní domácí porážku s FbC Plzeň dokázali junioři SKV odpovědět skvěle. V následném střetnutí s plzeňskou Slavií prožili skvělou první třetinu a nakonec zvítězili těsně 5:4. Na státní svátek pak svěřenci Miroslava Purkrábka přetlačili houževnáté Štíry z Českých Budějovic a zapsali druhou výhru v řadě. Dobře nakročeno měla také Benfika, ta ale nakonec svůj náskok neudržela a ve Rtyni prohrála po nájezdech.

Junioři nejprve doma nestačili na FbC Plzeň. „Dvě třetiny jsme zvládli podávat slušný výkon a zápas pro nás vypadal dobře, ve třetí jsme odpadli a to nás stálo body. Projevila se velká marodka a závěr zápasu jsme prostě neměli,“ ohlédl se za porážkou 5:7 kouč juniorského týmu Miroslav Purkrábek.

Jeho tým ale na prohru výborně zareagoval a proti plzeňské Slavii sebral tři body. Napínavé utkání měli domácí rozehrané výborně. A když Tadeáš Doucha zvyšoval ve 32. minutě na 4:1, vypadalo to pro SKV velmi dobře. Jenže hosté se do zápasu vrátili a nakonec ho notně zdramatizovali. Vinohradští pak byli rádi za těsnou výhru 5:4. „Pěkně otevřený zápas jsme zbytečně zdramatizovali. Soupeř se během hry zlepšoval, my ne,“ prohlásil Purkrábek.

Proti českobudějovickým Štírům mladí sokolové postupně prohrával 0:2, 2:4 a 3:5. Ze všeho se ale vyhrabali a zápas ve třetí části otočili ve svůj prospěch. Diváci si přišli na své, v Rieger aréně bylo vidět 15 branek. SKV v konečném zúčtování zvítězilo 8:7. Podtrženo, sečteno, za tři zápasy Vinohradští nasbírali šest bodů do prvoligové tabulky a jsou aktuálně na páté příčce.

Na to, že mužské béčko odjíždělo do Rtyně v Podkrkonoší pouze s 11 hráči do pole, byl výsledek po dvou třetinách velmi nadějný. Svěřenci kouče Vondry vedli 3:1. A ještě pět minut před koncem si udržovali dvougólový náskok. Jenže pak po vyhraném buly přišlo nedorozumění v obraně, kontaktní gól soupeře a vyrovnání v následné hře bez brankáře. Sokolové ztratili výborně rozehraný zápas a po nájezdech ve Rtyni prohráli 4:5.

Porážku musejí skousnout také Ladies, které nestačily na Spartu a v domácím prostředí jí podlehly 4:6. Ani bod nevezou z turnaje ženy B, které padly s rezervou Prague Tigers a s Wizards. Po jedné výhře si z víkendu odnesli jak starší žáci A, tak jejich kolegové z béčka.